iQOO Z7 5G serisi, lansman tarihinden önce ortaya çıktı

Akıllı telefon üreticisi iQOO, son raporlara göre iQOO Z7x 5G‘yi Nisan ayının ortasında Hindistan’da piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Ancak, söz konusu cihazın Hindistan pazarına girmeden önce Endonezya’da piyasaya sürüleceği görünüyor. Firma, 3 Nisan’da Endonezya’da yerel saatle 16.00’da yeni iQOO Z7 serisi akıllı telefonlarını duyuracağını doğruladı.

Firmanın tanıtım posterinde mavi ve siyah renkte bir iQOO Z7 serisi telefon yer alıyor. Cihaz, OIS özellikli çift kamera sistemine sahip olabilir. Ancak firma, 3 Nisan’da Endonezya’da duyurulacak olan Z7 cihazlarının isimlerini henüz doğrulamadı.

iQOO Z7 5G serisi, lansman tarihinden önce ortaya çıktı

Şubat ayında, Endonezya’nın TKDN ajansı, iQOO cihazlarının I2213 ve I2216 modellerine onay verdi. I2213 modeli, Snapdragon 782G yonga seti, 12 GB RAM ve Android 13 işletim sistemi ile Geekbench’te görülmüştü. Bu nedenle, I2213’ün, bu ay Çin’de piyasaya çıkan iQOO Z7 5G‘nin küresel versiyonu olacağı tahmin ediliyor. Cihaz, küresel pazarda iQOO Z7 Pro 5G olarak piyasaya çıkabilir.

Öte yandan, I2216’nın Tayland NBTC‘sinde, Malezya SIRIM‘de, Bluetooth SIG’de ve Google Play Desteklenen Cihazlar listesinde görünmesi, küresel versiyonunun Çin’in iQOO Z7x 5G’sinin küresel versiyonu olacağını ortaya koyuyor. Global versiyonun Çin versiyonunda mevcut olan 80W şarjı desteklemeyebileceği tahmin ediliyor. Aksi takdirde, Z7x’in küresel ve Çin versiyonları arasında hiçbir fark olmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*