iPhone 15’in en önemli özelliği iptal edildi!

ABD merkezli teknoloji devi Apple‘ın iPhone modelleri hakkında duyduğumuz en ciddi söylentiler, hep fiziksel tuşların yerini alacağı konuşulan katı hal düğmelerinin etrafında şekilleniyor. Öyle ki, ilk olarak sadece Pro modellerinde bu tip düğmelerin bulunacağı konuşulurken, son gelen iddia tüm iPhone 15 modellerinin fiziksel düğmelere veda edeceğini söylüyordu.

Ama şimdi, analist Ming-Chi Kuo tarafından yapılan yeni bir araştırma, Apple’ın “seri üretim öncesi çözemediği teknik sorunlar” nedeniyle bunun yerine normal düğmeleri tercih edeceğini gösteriyor.

Kuo‘nun söylediğine göre, iPhone 15 henüz EVT aşamasında olduğundan dolayı, fiziksel düğmelere geri dönmek çok zor değil. Ayrıca analist, bunun “seri üretim programı ve sevkiyatlar üzerinde sınırlı bir etkisi olacağını” sözlerine ekliyor.

Her ne olursa olsun, iPhone 15 serisinin 2023‘ün sonlarında tanıtılıp piyasaya sürüleceği kesin. Bu yüzden, önümüzdeki günlerde bu konu hakkında daha fazla iddia ve sızıntı ile karşılaşmamız sürpriz olmayacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*