İmamoğlu müjdeledi! İstanbul’da öğrencilere bedava tablet dağıtılacak!

Koronavirüs pandemisinden sonra okullarda uzaktan eğitim modeline geçiş yapılmıştı. Ancak her ailede eşit şartlarda imkan olmadığı için bazı öğrenciler uzaktan eğitimden mahrum kalmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün müjdeli haberi verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; İstanbul’da tam 40.000 öğrenciye ücretsiz olarak tablet dağıtacağını açıkladı. YouTube üzerinden yaptığı canlı yayın ile bu müjdeyi veren İmamoğlu’nun dağıtacağı bu tabletlerin arkasında İBB logosu yer alacak. Android tabanlı tablet dağıtacak olan İmamoğlu’nun bu tabletleri gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere dağıtacağının altı çiziliyor.

Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili olarak; “Biz göreve başladığımızda bu güzel şehrin insanlarına adil ve eşit hizmet sunacağımızın sözünü verdik. Hiçbir öğrencimizin akranlarından geride kalmasına göz yumamayız. Bu düşünceyle çalışmalarımıza başladık. Bugün ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet dağıtımına başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu tabletleri İBB’den sosyal yardım alan ailelerimizin ilkokul, ortaokul ve liseye devam eden çocuklarına ulaştıracağız. Toplamda 40 bin tablet dağıtacağız. Bu tabletler öğrencilerimizin eğitimlerine destek olacak. İnanıyorum ki onlar da derslerine dört elle sarılacak ve ülkemizin geleceğinde çok önemli görevlere gelerek, başarılı işlerin altına imza atacaklar. Ulu Önder Atatürk’ün izinde, aklın, mantığın, bilimin ışığında yol alan gençler olarak göğsümüzü kabartacaklar.” ifadesini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*