Huawei sonunda zincirlerini kırıp 5G teknolojisine geçiş yapabilir

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru piyasaya sürülen Huawei Mate 50 serisi, Uydu bağlantısı ve güçlü kameralar gibi ilginç özellikler sunarken, diğer Huawei telefonları gibi 4G bağlantı ile sınırlı kalmıştı, bu da onları daha az tercih edilir hale getirdi. Ancak, bu durum gelecek olan Mate 60 serisi ile değişebilir. Liderlik serisi Ekim ayında piyasaya sürülecek ve 5G bağlantısını getireceği söyleniyor.

Çinli bir kaynak olan Classmateguan tarafından yapılan son Weibo gönderisine göre, uzun zamandır beklenen Huawei Mate 60 serisinin bu Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu takvim, önceki yılın çıkış takvimine uyuyor. İlginç bir şekilde, kaynak, kriptik mesajı “GGGGG” performansıyla belirterek, yaklaşan telefonların 5G bağlantı özelliğine sahip olacağını ima ediyor.

Huawei sonunda zincirlerini kırıp 5G teknolojisine geçiş yapabilir

Bilinmeyenler için, Qualcomm gibi ABD şirketleri ile ticaret kısıtlamaları nedeniyle, Huawei 5G teknolojisini kullanmaktan men edildi. Bu hamle, Çinli şirketin akıllı telefon işine olumsuz etki ettiği görülüyor. Sadece birkaç yıl önce, Huawei, akıllı telefon ve kablosuz ağ ekipmanı satışında küresel liderlik iddiasında bulunmuştu, ancak şimdi piyasada hemen hemen rekabet edebilir konumdan uzaklaştı.

Her durumda, Huawei teknolojinin hızına ayak uyduruyor ve tüketicilere iyi akıllı telefonlar sunmaya devam ediyor. En son çıkardığı P60 serisi, tüketiciler tarafından iyi karşılanan etkileyici bir tasarım ve kamera kurulumuna sahiptir. Ancak, şirketin şu anda erişebildiği 4G yonga setlerini kullandığına dikkat etmek gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*