Huawei CEO’su açıkladı! En iyi telefon iPhone 12!

Huawei’nin kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, ABD ile Çinli teknoloji devi arasındaki ilişkileri düzeltme çağrısında bulundu. Çin’de bir yıldan fazla bir süredir uluslararası medyaya ilk kez konuşan Ren, ABD Başkanı Joe Biden ile konuşmak istediğini ifade etti ve yeni yönetimden “açık politika” umduğunu söyledi.

Huawei CEO’su “Bu tür telefon görüşmelerini memnuniyetle isterim. ABD ekonomik büyümeye sahip olmak istiyor ve Çin de ekonomik büyümeye sahip olmak istiyor.” ifadelerini kullandı.

iPhone 12 dünyanın en iyi telefonu

Ren ayrıca iPhone 12’yi dünyanın en iyi akıllı telefonu olarak adlandırdı ve Huawei’nin 5G ağları için durumun oluşmasına yardımcı olduğunu söyledi.

CEO Ren açıklamalarına, “Huawei’nin üretim kapasitesi genişletilebilirse, bu ABD şirketlerinin de tedarik etmesi için daha fazla fırsat anlamına gelir. Bunun karşılıklı olarak faydalı olacağına inanıyorum. Yeni yönetimin, yeni politikalarına karar vermek üzereyken bu tür ticari çıkarları göz önünde bulunduracağına inanıyorum. Hâlâ Çin’in büyümesinden hepimizin faydalanabilmesi için büyük miktarlarda Amerikan malzeme, bileşen ve ekipman satın alabileceğimizi umuyoruz.” şeklinde devam etti.

Huawei şu anda ABD şirketleriyle iş yapamıyor. Çünkü Trump yönetimi, ulusal güvenlik korkularını gerekçe göstererek onu Ticaret Bakanlığı’nın ticaret kara listesine aldı. Diğer sorunların yanı sıra bu, Huawei’nin Android’i Google’dan lisanslayamadığı ve Çin dışındaki akıllı telefon işini ciddi şekilde engellediği anlamına geliyor.

Yaşanan bu olaylar, Huawei’nin markayı korumak ve akıllı telefonlar üretmeye devam etmesine izin vermek için Honor markasını satmasına neden oldu. Ancak Ren, Huawei’nin kendi akıllı telefon bölümü için de aynısını yapabileceği söylentilerini red ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*