Google rakiplerinin ataklarına yeni güncellemelerle yanıt veriyor

Google Chrome, web uygulamalarının kurulum deneyimini geliştirmek ve Android uygulamalarını yüklemek için kullanılan Play Store kartlarına benzer yeni bir tasarımla güncelliyor. Bu gelişme, şu anda küçük bir uygulama simgesi ve ana ekrana ekleme seçeneği gösteren eski kurulum sürecinden önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Yeni “Daha Zengin Yükleme Arayüzü”, simge önizlemesi, uygulama açıklaması ve ekran görüntüleri içeren alttan kaydırılan bir karttır. Bu sayede kullanıcılar, web uygulamasının yeteneklerini kurmadan önce kolayca anlayabilirler. Yeni kurulum uyarısı masaüstü ve mobil sürümleri için kullanılabilir ve masaüstü uyarısı adres çubuğuna sabitlenmiştir.

Web uygulamaları, Android uygulamalarından daha esnek bir arayüz sunar ve cihaz depolamasında daha az yer kaplarlar, bu nedenle katlanabilir akıllı telefon gibi yeni ve gelişen form faktörleri için uygun bir alternatif sunarlar. Twitter ve Instagram gibi hizmetler, web uygulamalarının daha büyük ekranlara daha uygun olduğu için yerel uygulamalardan daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunarlar.

Google rakiplerinin ataklarına yeni güncellemelerle yanıt veriyor

Bu gelişme, daha fazla geliştiricinin büyük ekranlarla daha uyumlu web uygulamaları üzerinde çalışmalarını teşvik edeceği için daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayacak. Yeni kurulum uyarısı, mobil için Chrome 94 ve üzeri ve masaüstü için Chrome 108 ve üzeri ile uyumludur, bu da Chrome’un eski sürümlerine sahip kullanıcıların da geliştirilmiş kurulum sürecine erişmelerini sağlar.

Google Chrome’un web uygulamalarının kurulum sürecini geliştirmeye yönelik çabaları, onları kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirecek ve daha uyumlu ve esnek web uygulamalarının geliştirilmesini teşvik edecektir. Google ayrıca, Google Chrome’un Android sürümünde çoklu görev yapma arasında sorunsuz geçiş yapmayı sağlayan yeni bir “Örnek Değiştirici” özelliği de uygulamaya ekledi, bu da mobil taramayı daha verimli hale getiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*