Google Pixel Fold için geri sayım başladı!

Google Pixel Fold neredeyse iki yıldır konuşulan bir akıllı telefon olarak biliniyor. Araştırma-geliştirme sürecinden bir türlü çıkamayan akıllı telefon için Google düğmeye basmış ve telefonu piyasaya sürmeye kararını almıştı.

Bunun için çalışmalar gerçekleştiren teknoloji devi, Google Pixel Fold için sona yaklaşıyor. Akıllı telefon önümüzdeki ay tanıtılacak ve tanımından önce kilit özellikleri de sızdırıldı. Gelin tüm detaylara bakalım.

Google Pixel Fold neler sunacak? Canavarın özellikleri netleşiyor

Ünlü bir sızıntıcıdan gelen bilgilere göre Google Pixel Fold, 5.8 inç büyüklüğünde OLED kapak ekranı taşıyacak. Katlanabilir ekran olarak 7.6 inç büyüklüğünde OLED panel yer alacak. Her iki ekran da 120Hz yenileme hızı sunacak.

Güç kısmında ise Google’ın kendi yonga seti olan Tensor G2 yer alacak. Titan M2 ve LPDDR5 RAM teknolojileri de yer alacak. Pil açısından akıllı telefonun 24 saate varan uzun bir kullanım süresi sunacak olan bataryaya sahip olacağı söyleniyor.

Google Pixel Fold render görüntüsü. (Onleaks)

Optik tarafta Pixel Fold, 48 Megapiksel birincil kamera, 10.8 Megapiksel ultra geniş açılı lens ve 10.8 Megapiksel telefoto kamera taşıyacak. İç ekranda 9.5 Megapiksel ve kapak ekranında 8 Megapiksel ön kamera yer alacak.

Akıllı telefonun 10 Mayıs’ta 1799$’dan başlayan fiyat etiketiyle farklı bölgelerde piyasaya sürüleceği söyleniyor. Satış tarihinin ise 27 Haziran’ı bulabileceği de bildirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*