Google Pixel 7a’nın sızdırılan fiyatı kullanıcıları şaşırttı!

Google’ın Yıllık I/O Geliştirici konferansı bu yıl 10 Mayıs’tan itibaren başlayacak. Arama devi, orta segment cihazı Pixel 7a ve ilk katlanabilir telefonu Pixel Fold’u yaklaşan etkinlikte piyasaya sürmeyi planlıyor. Bugün öğle saatlerinde, her iki cihazın da piyasaya sürülme tarihi ve erişilebilirlik tarihleri çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Şimdi, bir perakende kaynağa dayanan 9to5Google yayınının bir raporu, Pixel 7a akıllı telefonunun fiyatını açıkladı.

Google Pixel 7a, Google Pixel 6a‘nın halefi olarak piyasaya sürülecek. 9to5Google’a göre, yaklaşan teklifin fiyat etiketi 499 dolar olarak belirlendi. Bu, 449 dolarlık fiyatıyla piyasaya sürülen Pixel 6a‘ya göre 50 dolar daha pahalı olacağı anlamına gelir. Pixel 7a’da beklentilerin üstünde bir fiyat artışı görülmesi muhtemel, çünkü öncüsüne kıyasla yükseltmelerle birlikte geleceği bildiriliyor. Ancak Pixel 7a’nın sızdırılan fiyatı, Pixel 7 ile aynı fiyat seviyesinde olabileceğine de işaret ediyor.

Google Pixel 7a’nın sızdırılan fiyatı kullanıcıları şaşırttı!

Yayın, Google’ın Pixel 6a’yı sonlandırmayacağını ve fiyatının düşürüleceğini doğruluyor. Pixel 7a’nın da Pixel 6a‘dan farklı olarak duyurulmasının ardından hemen satın alınabileceği tahmin ediliyor.

Sızıntılar ve söylentiler, Pixel 7a hakkında neredeyse hiçbir şeyi hayal gücüne bırakmadı. 6,1 inç FHD+ OLED ekranı ve 90Hz yenileme hızı ile birlikte geleceği tahmin ediliyor. Cihaz, orta hizada konumlandırılmış bir delik kesimiyle birlikte Pixel 7 serisi tarzında tasarımı koruyacak ve 10,8MP ön kameraya ve 64MP Sony IMX787 sensörlü bir pil modülüne sahip yatay bir köprüye sahip olacak. İçten, Pixel 7a’nın, 8GB RAM’li Tensor G2 yonga seti tarafından destekleneceği bildiriliyor. Yaklaşan teklifin batarya ve şarj hızı ayrıntıları henüz bilinmiyor, ancak cihazın 5W kablosuz şarj özelliğine sahip olması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*