Galaxy Z Fold 5’in boyutları belli oldu

Bugün daha önce bildirildiği gibi, Samsung’un bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinin temmuz ayının sonunda düzenlenebileceği bildirildi. Güney Koreli markanın ikinci etkinliği genellikle yeni nesil katlanabilir telefonlar, akıllı saatler ve tabletlerin piyasaya sürülmesini içerir. Beşinci nesil Z Fold ve Z Flip hakkındaki sızıntılar zaten internette görünmeye başladı. Şimdi, sızıntı uzmanı Ice Universe, Z Fold 5’in boyutlarını paylaştı.

Ice Universe‘e göre Samsung Galaxy Z Fold 5, katlandığında 154,9 x 67,1 x 13,4 mm ve katlanmadığında 154,9 x 129,9 x 6,1 mm ölçecek. Bu, öncüsüyle neredeyse aynıdır. Boyutlar, Z Fold 4’ten 0,2 mm daha kısa, daha dar ve daha ince olacağını gösteriyor.

Galaxy Z Fold 5’in boyutları belli oldu

Yaklaşan katlanabilir telefonun ağırlığının 254 gram olacağı tahmin ediliyor. Bu, Z Fold 4’e kıyasla 9 gram daha hafif olduğunu gösterir. Sızıntı uzmanı, Z Fold 5’in, bugüne kadar Samsung Folds cihazlarında yapılan en küçük değişiklik olan nesil olacağını ekledi.

Raporlara göre, Samsung Galaxy Z Fold 5, katlandığında paneller arasındaki boşluğu ortadan kaldıracak yeni bir su damlası menteşe mekanizması ile donatılacak. Geekbench benchmark platformu, yaklaşan katlanabilir cihazın altında Snapdragon 8 Gen 2 işlemci olduğunu ortaya çıkardı. Ek olarak, cihaz ayrıca 25W şarj hızını belirten 3C sertifikasyon web sitesinde göründü. Galaxy Z Fold 5’in 6,2 inç dış ekranla geleceği bildiriliyor. Ayrıca, cihazın öncüsüyle aynı kamera düzenini koruyacağı bildiriliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*