Galaxy Z Fold 5’in bataryasıyla ilgili söylentiler kafaları karıştırdı

Değiştirilebilir akıllı telefon bataryaları çeşitli nedenlerden dolayı büyük bir fark yaratıyor. En önemli faydalardan biri kullanıcıların cihazları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlamalarıdır. Bir telefonun bataryası değiştirilebilir olduğunda, hasar görür veya eskimeye başlarsa kolayca değiştirilebilir.

Bu, kullanıcıların tamamen değiştirmeden telefonlarını daha uzun süre kullanmalarını sağlar. Ek olarak, değiştirilebilir bataryalar daha büyük veya daha yüksek kapasiteli bataryalarla değiştirilebilir, bu da telefonun batarya ömrünü uzatabilir ve sık sık şarj etme ihtiyacını azaltabilir.

Galaxy Z Fold 5’in bataryasıyla ilgili söylentiler kafaları karıştırdı

Samsung, son Galaxy modellerinde batarya değişiminin daha kolay hale getirilmesine yönelik bir adım attı. Galaxy S23, kolay çıkarmaya olanak sağlayan çekiş bantları ekleyerek bunu basitleştirdi, ancak şimdi Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 de batarya paketlerinde kolay değiştirme için çekiş bantlarıyla geliyor. Güney Kore düzenleyici kurumu Safety Korea’dan gelen belgeler, boyutlarını ölçen batarya paketlerinin fotoğraflarını içeriyordu ve tüm dört batarya paketi de kolay çıkarmayı sağlayan bir çekiş bantına sahipti.

Galaxy Z Flip 5‘in ikincil bataryasının önceki modeline göre biraz daha düşük kapasitesi olsa da, Samsung’un Galaxy yongaseti için Snapdragon 8 Gen 2’nin verimliliğine güvendiği düşünülebilir. Bu yaklaşan katlanabilir modellere hangi batarya paketlerinin ekleneceği henüz belli değil, ancak Samsung’un daha kolay batarya değiştirme konusundaki çabaları doğru yönde bir adım olarak görülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*