Fake Tinder kullanıcılarına büyük darbe! Erkekler bu özelliğe bayılacak

Bu özellik, Tinder’ın resmi mavi onay işaretini alabilmek için Fotoğraf Doğrulaması için gerekli olacak. Site ayrıca video selfienizi profil fotoğraflarıyla karşılaştıracak. Bir videonun sahtesini yapmak bir fotoğraftan çok daha zor olduğundan amaç flört dolandırıcılarına karşı diğerlerini korunmak.

Bu doğrulamayı gerçekleştirmek için, akıllı telefonunuzun ön kamerasını kullanarak uygulamada kendi videonuzu kaydetmeniz yeterli: bu durumda hile yapmak oldukça zor olacaktır. Başka bir tanışma sitesi olan Hinge de dolandırıcılık hesapları ve oltacılık ile mücadele etmek için geçen yıl benzer bir video doğrulama sistemi uygulamıştı.

Fake Tinder kullanıcılarına büyük darbe! Erkekler bu özelliğe bayılacak

Video selfie prosedürünü gerçekleştirmek ayrıca size Tinder’ın yeni “Photo Verified Cuties” kulübünde statü kazandıracak Bu, Mesaj Ayarları aracılığıyla yalnızca fotoğrafı doğrulanmış diğer üye önerilerini görmeyi seçmenize olanak tanıyacak. Ayrıca bir eşleşmenin mesaj göndermesine izin verilmeden önce hesaplarını doğrulamalarını isteyebileceksiniz. Şirket, şu anda doğrulama onay işaretine sahipseniz, sizden “önümüzdeki aylarda” bir video selfiesi ile yeniden doğrulama yapmanızı isteyecek.

Bu özellik doğru şekilde kullanılırsa birçok kullanıcının dolandırıcılıktan kaçınmasına yardımcı olabilir ve Tinder Gold abonelik hizmetinin aksine fotoğraf doğrulaması ücretsiz. Ancak, arkadaşlık sitesi hala üyeleri fotoğraflı doğrulamayı kullanmaya zorlamıyor, bu yüzden yine de tetikte kalmak isteyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*