Fahrettin Koca canlı yayında koronavirüs aşısı oldu

Merakla beklenen koronavirüs aşısı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Koronavirüs yani Covid-19 aşısına Acil Kullanım Onayı‘nın verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesi’nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yapıldı.

Fahrettin Koca canlı yayında koronavirüs aşısı oldu

Sağlık Bakanı’na yapılan aşı canlı yayında tüm Türkiye tarafından izlendi. Bakana yapılan aşının ilk doz olduğu açıklandı.

Fahrettin Koca aşı yapılmasının ardından ‘Tünelin ucundaki ışığı görmüştük. Aydınlık günler yakın. Herkes mutlaka aşı olmalı” ifadelerini kullandı. Fahrettin Koca‘nın ardından Bilim Kurulu üyelerine de aşı yapıldı.

Koronavirüs aşı süreci nasıl işleyecek?

Aşı ilk etapta sağlık çalışanlarına yapılacak. Ardından 65 yaş üstü vatandaşlara ve kronik hastalığı bulunanlara yapılacak. Aşılama ile ilgili süreçler Aile Hekimleri‘nden takip edilebilecek.

Aşı durumunu merak edenler MHRS uygulaması ya da internet sitesinden konuyla ilgili bilgi alabilecek. Bugüne kadar Türkiye’de 2 milyona aşkın kişiye bulaşan koronavirüs ile mücadelede aşı süreci büyük önem taşıyor. Birkaç ay içinde tüm Türkiye’nin aşılanmış olacağı düşünülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*