Elon Musk Twitter profil fotoğrafını Bitcoin yaptı Bitcoin coştu!

Dünyanın en önemli iş insanlarından birisi olan Elon Musk, daha önce yapmış olduğu açıklamalar ile pek çok kez gündeme oturdu. Bir zamanlar çocuğuna verdiği ilginç isim ile gündeme gelen Musk, daha sonraki süreçte ilgisini kripto para borsasına kaydırdı. Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalar ile Bitcoin‘in değerine değer katan Musk, sahibi olduğu Tesla’nın Bitcoin ile ödeme almayı kabul etmesi ile de bunu zirveye taşımıştı. Ünlü iş adamının sıradaki hamlesi ise kripto para piyasasını adeta alt üst etti.

Elon Musk Twitter profil fotoğrafını Bitcoin yaptı Bitcoin coştu!

Elon Musk, resmi Twitter hesabının profil fotoğrafında Bitcoin‘e yer verince yer yerinden oynadı. Bitcoin 56 bin doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken, bahsi geçen kripto paranın yeni rekoru 56.609,14 dolar oldu.

Ünlü iş insanı tüm bu gelişmelerin ardından da durmadı ve Twitter üzerinden açıklamalarına yenilerini ekledi. Musk, “Yalnızca bir günlüğüne.” tweetinin ardından “Sadece kalbinizde bir alev başlatmak istedim.” ifadesini kullandı.

Elon Musk aynı profil fotoğrafını en son 2018 yılında kullanmıştı ve Twitter tarafından engellenmişti. Twitter, bunun hackerlar tarafından yapıldığını düşünerek hesabı geçici süreliğine askıya almıştı. Şimdi ise bunun bilinçli bir şekilde yapıldığı apaçık ortada. Hatta Musk, manipülasyon yapmakla bile suçlanıyor. Bakalım Bitcoin rekorlarına yenilerini ekleyecek mi? Bekleyip göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*