Dacia Sandero Stepway: Türkiye’nin en ucuz SUV’u

Dacia Sandero Stepway, Kia Stonic’in elinde bulunan ‘Türkiye’nin en ucuz SUV’ ünvanını aldı. İşte yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Geçtiğimiz günlerde haberine yine Teknolojioku sayfalarında yer verdiğimiz Türkiye’nin en ucuz SUV modeli ünvanı el değiştirdi. Daha önce 178.500 TL fiyat etiketi ile Türkiye’nin en ucuz SUV’u olan Kia Stonic bu ünvanını Dacia Sandero Stepway’a kaptırdı.

Kısa süre önce Türkiye lansmanı yapılan bu yeni aracın Türkiye başlangıç fiyatı 167.00 TL olarak açıklandı. Kısa bir süre devam edecek lansman kampanyasında bu aracı 160.900 TL gibi bir fiyatla bile satın alabiliyorsunuz. Yani artık en ucuz SUV ünvanı Dacia Sandero Stepway’e geçmiş durumda. Şimdi gelin B sınıfı SUV olan bu yeni modelin özelliklerine ve sunduklarına göz atalım:

Aracın tasarımı tamamen değişti. Hem iç hem dış tasarımı elden geçirilen otomobilde dış boyutlar biraz artarken, asıl değişimin iç mekanda yapıldığı görülüyor. Dış tasarımda hem ön hem arka farlarda Y şeklinde bir tasarımın hakim olduğunu görüyoruz. Krom öğelerin bulunduğu araç tasarımda aynı zamanda yan kapılarda plastik korumalar yer alıyor.

Aracın iç mekanında ise direksiyon dışında her şeyin değiştiğini görüyoruz. Gösterge tablosundan havalandırma ızgaralarına kadar bütün tasarım yeniden yapılmış. Tasarımda yer alan atakama turuncu renkler ise belli bir donanım paketi ile beraber alınabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*