Elon Musk şimdi de bira üretecek! Evet bira!

Tesla, limited edition Cybertruck ilhamlı bir birayı Avrupa pazarında satışa çıkardı. “GigaBier” adlı 30 dolarlık bira, özel bir Cyberhops çeşidi ile yapılan pilsner birası olma özelliğini taşırken, turunçgil, bergamot ve tatlı meyve notalarını içerir. Her şişe, ışıkta parlayan bir Giga filigranı ve parlak siyah bir kılıf ile tasarlanmıştır.

Tesla, GigaBier’ın Alman Reinheitsgebot biracılık geleneğine saygı duyarken Cybertruck formunu taklit ettiğini söyledi. Tesla, ürünün lansmanını Giga Fest’te duyurduktan sonra “Giga Beer” ve “Giga Bier” ticari markalarını tescil ettirdi. Şu anda ürün yalnızca Avrupa’da satışa sunuldu. Üç paket halinde satılan Tesla GigaBier’ın fiyatı 89 euro (97.06 dolar) olarak belirlendi.

Elon Musk şimdi de bira üretecek! Evet bira!

Tesla’nın satışa sunduğu bu bira, şirketin üçüncü sıra dışı alkollü içeceği olarak biliniyor. 2020 yılında Tesla, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen yüksek rakı ve düşük rakı yapraklarından yapılan bir premium tequila olan “Tesla Tequila” veya “Teslaquila” adlı sınırlı sayıda içeceği piyasaya sürmüştü. Tabi bu tequila satışa sunulur sunulmaz tüm şişeler satılmıştı.

Tesla, sadece elektrikli araçlarıyla değil, aynı zamanda piyasaya sürdüğü sıra dışı sınırlı sayıda ürünlerle de tanınıyor. Örneğin, 2018 yılında Tesla, Tesla Tasarım Stüdyosu tarafından tasarlanan karbon fiber bir sınırlı sayıda sörf tahtası piyasaya sürmüştü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*