Dünyanın ilk 4K oyun monitörü tanıtıldı

Günümüzde, panel teknolojileri hemen hemen her gün ilerlemeye devam ediyor. Bu nedenle, 2K ve 144Hz ekran gibi özellikleri, kullandığımız akıllı telefonlarda bile görebiliyoruz. Ancak bu ilerleme, bir zamanlar popüler olan 1080p 144Hz monitörlerin bugünün ihtiyaçları için yetersiz kalmasına neden oluyor. Neyse ki, AU Optronics (AUO), oyunculara keskin bir çözüm sunmak için devreye giriyor. AUO, son bir sergide dünyanın ilk 4K 240Hz monitörünü tanıttı.

Uzun bir süredir, 1080p veya 2K monitörler yüksek kaliteli ekran pazarında hüküm sürdü. Ancak teknoloji ilerledikçe, 144Hz’nin artık modası geçmiş bir özellik haline geldiği görülüyor. AUO, son bir sergide, dünyanın ilk 4K 240Hz 32 inç oyun monitörünü tanıttı.

Dünyanın ilk 4K oyun monitörü tanıtıldı

Panel, AUO’nun özel AHVA(Advanced Hyper-Viewing Angle) teknolojisine dayanıyor; geleneksel IPS panellere göre geliştirilmiş bir versiyon. Yansımaları azaltmak ve geniş açılı görüntüleme iyileştirmeleri gibi özelliklere sahip. Bu oyun monitörünün diğer dikkat çeken özellikleri arasında 400 nit parlaklık, 1ms gri-ten-gri yanıt süresi ve DCI-P3 renk gamının %95 kapsama alanı yer alıyor. Ancak, sergide belirli görüş açılarında bazı renk tutarsızlığı sorunları tespit edildi.

4K 240Hz ekranın fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağına dair resmi bir açıklama olmasa da, AUO’nun yüksek kaliteli monitörler için çıtayı yükselttiği açıkça görülüyor. AUO, diğer yenilikçi ürünlerin yanı sıra, standart olmayan bir 5K çözünürlüğe sahip 5K 360Hz ekran ve 1080p 540Hz ekran gibi diğer keskin görüntüler de sergiledi. Bu keskin görüntüler, AUO’nun oyun monitörü teknolojisinin sınırlarını zorlama konusundaki taahhüdünü gösteriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*