Burger King logosunu değiştirdi! İşte yeni Burger King logosu!

1954 yılında McLamoreDavid tarafından kurulan Amerikan fastfood zinciri olan Burger King, ilk restoranı 4 Aralık 1954‘te Miami’de açtı. Have It Your Way yan istediğiniz gibi sloganı ile o gün bugündür hizmet veren Burger King, 2000’li yıllarında başında logosunu değiştirmişti. Burger King, bugün tam 20 yıl aradan sonra logosunu bir kez daha değiştirdi. Yeni Burger King logosu, modern tasarım anlayışı ile oluşturuluyor. Daha sade ve düz bir tasarıma sahip olan yeni logo, hamburgeri daha net bir şekilde vurguluyor.

Yeni logoda iki hamburger ekmeği arasında düz bir şekilde Burger King yazısı yer alıyor. Yazı fontunda da küçük değişiklikler yapan firma, köşeleri daha oval hatlara sahip olan bir font tercih ediyor.

Burger King’in Baş Pazarlama Yöneticisi Fernando Machado, yeni logonun gerçeğe daha yakın bir şekilde tasarlandığını belirtiyor. Yuvarlak ve lezzetli mottosu ile yapılan bu yeni tasarım Burger King hayranlarını ikiye bölecek gibi görünüyor. Eski ikonik logo göze daha alımlı görünse de yeni logo gerçeğe yakın olması ile kısa sürede benimsenecek.

Bildiğiniz gibi renklerin bir anlamı var. Örneğin; turuncu rengi insanı acıktırması ile bilinir. Burger King de logosunda daha sarıya kaçan rengi direkt turuncu ve kırmızı ile harmanlıyor. Bu sayede logoya bakanın iştahı kabaracak.

Peki, siz yeni logo hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni logo mu yoksa eski logo mu daha güzel? Gelin yorumlarda tartışalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*