Acer Chromebook Spin 514 katlanabilir yapısı ile dikkat çekiyor

Acer bugün AMD Ryzen 3000 C-Serisi Mobil İşlemciler ve AMD Radeon grafiklere sahip ilk Chromebook modeli olan Acer Chromebook Spin 514’ü tanıttı. Acer ayrıca, gücünü en yeni AMD Ryzen 3000 C-Serisi Mobil işlemcilerden ve Chrome OS’in iş hayatı için sunduğu yeteneklerden alan Acer Chromebook Enterprise Spin 514 ile kurumsal kullanıcıları da destekliyor.

Gücünü AMD İşlemcilerden Alıyor

Acer Chromebook Spin 514, Acer’ın yeni nesil yüksek performanslı AMD Ryzen Mobil İşlemcilerle çalışan ilk ürünü olma unvanına sahip. Zen mimarisi tabanlı AMD Ryzen Mobil işlemciler, tutarlı yanıt verme, kolay çoklu görev yönetimi ve uzun pil ömrü sağlıyor. Sonuç olarak, ister dijital içerik servislerini kullanmak ister birden çok uygulamayı aynı anda çalıştırmak veya ofis üretkenlik araçlarını kullanmak olsun, yeni Chromebook’ta tüm işlemler hızlı gerçekleşiyor.

Yeni Chromebook, kullanıcıların video düzenleme ve kodlama gibi, iş ve okul için gerçekleştirmeleri gereken zorlu projelerin üstesinden gelmesine de yardımcı olacak özellikler sunuyor.

Chromebook Spin 514, ayrıca gelişmiş oyun oynama, internetten yapılan yayınlar ve içerik üreticiler için son teknoloji ürünü AMD Radeon grafikleri kullanıyor. AMD Ryzen 7 3700C veya Ryzen 5 3500C dört çekirdekli işlemcilere sahip modeller, daha yüksek grafik performansı için güçlü AMD Radeon Vega Mobile grafikleri yüklü olarak geliyor.

Güç verimli çalışan AMD işlemci teknolojisi, Chromebook Spin 514’ün 10 saate kadar pil ömrü4 sunan ve kolayca her yere götürülebilen ince (17,35 mm) ve hafif (1,5 kg) tasarımını mümkün kılıyor. Ayrıca, Chromebook Spin 514, 16 GB’a kadar DDR4 DRAM bellek ve 256 GB’a kadar depolama alanı seçenekleri sunuyor.

Askeri Seviye Dayanıklılığa Sahip Dönüştürülebilir Tasarım

Hem koruma hem de estetik görünün sağlaması için anotlanmış ve kumlanmış alüminyumdan imal edilen şık bir kasaya sahip olan Acer Chromebook Spin 514’ün üst kapağında ve dokunmatik yüzeyinde şık bir elmas kesim desen bulunuyor. Yeni Chromebook sadece harika görünmekle kalmıyor. Ayrıca inanılmaz seviyede dayanıklılık da sunuyor. Cihaz ezilmelere, darbelere ve aşınmalara karşı askeri düzeyde dayanıklılık gösteren (U.S. MIL-STD 810H1 uyumlu2) güçlendirilmiş bir metal kasaya sahip.

Kasası, 122 cm’ye kadar yükseklikten düşmelere ve 60 kg’a kadar kuvvete dayanacak şekilde tasarlandı. Böylece kullanıcılar yanlışlıkla Chromebook’a zarar vereceklerinden endişe ederek vakit kaybetmeyip işlerine odaklanabiliyor.

Corning Gorilla Glass kaplı 14 inç Full HD dokunmatik IPS ekranı6, sorunsuz dokunmatik etkileşimler sağlarken, çizilmelere karşı dayanıklılık gösteriyor. Cihaza yüzde 78 ekran gövde oranı sağlayan 6,1 mm inceliğindeki yan çerçeveler sayesinde, canlı görseller daha da çarpıcı halde deneyimleniyor.

Öte yandan, isteğe bağlı tercih edilebilen arkadan aydınlatmalı klavyesi, kullanımı rahat olan içbükey tuş başlıkları içeriyor. Bu klavye, düşük ışıklı çalışma ortamlarında üretkenliği artırıyor ve daha iyi bir yazma deneyimi sağlıyor.

360 derece tam açılabilen dönüştürülebilir tasarıma sahip cihaz, dokunmatik ekranın çeşitli alanlarda ve ortamlarda birlikte çalışma, paylaşım, sunum veya yazı yazmak için farklı şekillerde kullanılmasını mümkün kılıyor. Yeni Chromebook’un renk seçenekleri ise Saf Gümüş, Çelik Gri ve Sis Yeşili şeklinde sıralanıyor.

Acer Chromebook Enterprise Spin 514 iş alanına hitap ediyor

Acer Chromebook Enterprise Spin 514 sağladığı güvenlik, kurumsal yetenekler ve maliyet tasarrufuyla işletmelerin cihazlarını geniş ölçekte yönetmesine yardımcı oluyor. Chromebook Enterprise Yükseltme Paketi ile sunulan Chrome OS ve Acer Chromebook’ların yerleşik iş becerileri, BT ekiplerinin bulut iş gücünü güvence altına almasını, düzenlemesini ve güçlendirmesini sağlıyor.

Bu model aynı zamanda bulut tabanlı çalışanlar için güvenli ve üretken bir ortam yaratıyor. BT departmanları, Acer Chromebook Enterprise Spin 514’e entegre edilen kapsamlı güvenlik özelliklerini takdirle karşılayacak.

IT karar vericiler ise web tabanlı yönetim7 ile güncellemeleri kontrol etmeyi, uygulamaları yapılandırmayı, tarayıcı işlevselliğini artırmak için uzantıları kullanmayı, politikaları güncellemeyi ve daha fazlasını daha kolay gerçekleştirebilecekler.

El değmeden kayıt özelliği sayesinde BT birimleri, Acer Chromebook Enterprise Spin 514’leri son kullanıcıya gönderebilecek ve cihaz, son kullanıcı internete bağlanır bağlanmaz otomatik olarak kurumsal yönetime kaydolabilecek. Chrome OS, bulut iş gücünü dağıtma, yönetme ve güçlendirme sürecini basitleştirerek çalışma süresini artırıyor ve toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltıyor.

Acer Chromebook Enterprise Spin 514, 16 GB’a kadar DDR4 DRAM ve 256 GB’a kadar PCIe NVMe SSD depolama seçenekleriyle geliyor.

Fiyatı ne kadaR?

Acer Chromebook Spin 514 (CP514-1H) 529 euro’dan başlayan fiyatlarla Mart 2021’de EMEA bölgesindeki kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Acer Chromebook Enterprise Spin 514 (CP514-1WH) ise 799 euro’dan başlayan fiyatlarla Mart 2021’de EMEA bölgesindeki kullanıcıların beğenisine sunulacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*