Apple Glass özellikleri netleşti! Bomba etkisi yaratacak

Apple, uzun zamandır karma gerçeklik ekipmanı üzerinde çalışıyor ve şirketin cihazı resmi olarak önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazır olduğu görülüyor. Bu cihaz, bir başlıkla sanal dünyaların keyfini çıkarmanıza ve gerçek dünyayı sanal ile birleştirmenize olanak sağlayacak. Yeni nesil başlık, birçok özellik sunacak ve teknolojinin geldiği son noktayı yansıtacak.

Apple, birçok yenilikçi özelliklerle dolu bir başlığı sunmayı amaçlıyor. Şirket, cihazın manyetik kablosu ile öne çıkacak. Mark Gurman’ın Bloomberg’deki Power On bülteninde yer alan habere göre, Reality Pro veya Reality One adı verilebilecek olan yaklaşan ürün, veri transferleri için USB-C ve şarj için yeni bir özel bağlayıcı olmak üzere iki port içerecek.

Apple Glass özellikleri netleşti! Bomba etkisi yaratacak

Cihazın güç kaynağı, kulaklığı manyetik olarak bağlamak için kullanılacak. Başlığın şarj edilmesi sırasında kullanılan manyetik kablonun, kulaklıkla mükemmel bir uyum sağlayacağı düşünülüyor. Kabloyu yerleştirdikten sonra, kulaklığı şarj etmek için kablo kilitlenebilir. Böylece, kulaklık hem şık hem de kullanışlı olacak.

Apple’ın karma gerçeklik başlığı, birçok gelişmiş özelliğe sahip olacak. Başlık, gerçekçi bir deneyim sunmak için tasarlanacak ve sanal dünyaların gerçek dünyayla birleştiği benzersiz bir deneyim yaşatacak. Cihaz, birçok özellik sunacak, örneğin ses kontrolü, hareket takibi ve dokunmatik kontrol özellikleri gibi. Son olarak bu cihaz, gerçek zamanlı olarak çevrenizdeki nesneleri tanımlayabilir ve bu nesnelerin sanal dünyada nasıl göründüğünü gösterir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*