Apple Glass kablolu mu olacak? İlginç iddia

Gurman o sırada, şirketin birkaç nedenden ötürü pili boşaltma kararı aldığını söylemişti: Apple, cihazın aşırı ısınmasından endişe duyuyor, ayrıca kulaklığı daha hafif ve dolayısıyla daha rahat takmak istiyordu.

Apple’ın kulaklığı duyurmasının beklendiği WWDC 2023 öncesinde Gurman, giyilebilir cihazın harici pilinden neler beklenebileceği hakkında daha fazla bilgi paylaştı. Gurman en son Power On haber bülteninde, “Reality Pro” veya “Reality One” olarak adlandırıldığı söylenen cihazın iki bağlantı noktasına sahip olacağını söylüyor: veri aktarımları için bir USB-C arabirimi ve “yeni bir tescilli şarj konektörü”. Gurman’ın açıklamasına bakılırsa, ikincisi, Apple’ın yakın zamanda yeniden piyasaya sürdüğü MagSafe güç bağlantı noktasını anımsatıyor. Birlikte verilen güç kablosunun, Apple’ın kulaklığına manyetik olarak bağlanan yuvarlak bir ucu olduğu bildiriliyor.

Apple Glass kablolu mu olacak? İlginç iddia

Güç kaynağına gelince, bir iPhone boyutunda ve Apple’ın kendi MagSafe Pil Takımına benziyor (yukarıda). Bildirildiğine göre bileşen, giyilebilir cihazı tek bir şarjla iki saate kadar çalıştırabiliyor. Paketin yeniden şarj edilmesi için bir MacBook Pro güç adaptörüne bağlı bir USB-C kablosu da içeriyor. Gurman, Apple’ın tek bir paketin çok az çalışma süresi sağladığı için müşterilerin ek paketleri ayrıca satın almasına izin vereceğini tahmin ediyor.

Gurman’ın son raporu, her şeyden çok, Apple’ın kulaklığının bu yıl piyasaya çıktığında ne kadar birinci nesil bir ürün olacağının altını çiziyor. Bu kadar hantal bir güç dağıtım yöntemi kullanan ve 3.000 dolar olacağı söylenen bir cihazla, ortalama bir tüketicinin Apple’ın en son gadget’ını satın almak için mağazalara koşacağını hayal etmek zor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*