Apple çalışanına hapis şoku! İşte sebebi!

Şirkette bulunduğu süre boyunca öncelikle Apple’ın Küresel Hizmet Tedarik Zinciri departmanında alıcı olarak çalışan Dhirendra Prasad, kasım ayında posta sahtekarlığı yapmak için komplo kurmak ve Amerika Birleşik Devletleri’ni dolandırmak için komplo kurmakla ilgili suçlamaları kabul etti. iMore’un belirttiği gibi, kara para aklama için komplo kurmakla ilgili diğer iki suçlama, ceza aşamasında reddedildi.

Apple çalışanına hapis şoku! İşte sebebi!

Prasad Apple’a 2008’de katıldı ve komplo planlarını 2011 ile 2018 arasında sürdürdü. ABD Kuzey Kaliforniya Bölgesi Savcılığına göre bunu “komisyon alarak, parçaları çalarak, faturaları şişirerek ve Apple’ın hiç almadığı ürün ve hizmetlerin bedelini ödeyerek.” yaptı. Prasad’ın Apple’ın dolandırıcılık tespit uygulamalarına ilişkin içeriden edindiği bilgileri birkaç yıl boyunca yakalanmamak için kullandığı da söyleniyor.

Hükümet, bir yargıcın 8,1 milyon dolarlık ek bir haciz parası ödemesine karar verdiği Prasad’ın 5,5 milyon dolarlık varlığına şimdiden el koydu. Bu meblağ ve Prasad’a Apple’a geri vermesi söylenen 17,4 milyon doların yanı sıra, İç Gelir Servisi’ne 1,9 milyon dolar ödemesi emredildi ki Prasad planlarının gelirleri üzerinden vergi ödemediğini de kabul etmişti. Prasad hapis cezasının ardından, üç yıl denetimli tahliyeye tabi olacak kalacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*