Apple bir pazarda daha tartışmasız lider konumuna yükseldi

Apple, kaliteli ve güvenilir bir marka itibarı nedeniyle yenilenmiş telefonların satışında mükemmel bir performans gösteriyor. Apple, gerçek Apple bileşenleriyle herhangi bir arızalı parçanın değiştirilmesini, kapsamlı bir test, temizleme ve yeniden paketleme sürecini içeren sıkı bir yenileme sürecine sahip. Bu süreç, yenilenmiş telefonların yeni telefonlar gibi yüksek kaliteli ve işlevsel olmasını sağlar.

Apple ayrıca yenilenmiş telefonlarına bir yıllık garanti sunarak, tüketicilere satın alırken huzur verir. Ayrıca, Apple’ın yenilenmiş telefonları genellikle en son yazılım güncellemeleriyle birlikte gelir ve diğer Apple ürünleriyle kolayca entegre edilebilir, bu da Apple hayranları için çekici bir seçenek haline getirir. Son olarak, Apple’ın pazarlama ve satış stratejileri yenilenmiş bir telefon satın almanın faydalarını etkili bir şekilde iletiyor, bu da tüketici güvenini artırarak satışları artırıyor. Tüm bu nedenlerden dolayı, Apple, 2022 yılında küresel yenilenmiş telefon pazarının lideri oldu.

Apple bir pazarda daha tartışmasız lider konumuna yükseldi

Yapılan bir araştırmaya göre, yenilenmiş akıllı telefon talebi arttıkça küresel ikincil akıllı telefon pazarı %5 büyüdü. Ancak, COVID-19’un yeniden ortaya çıkması ve “COVID-Sıfır” politikalarının ülkeye getirilmesi nedeniyle Çin’deki yenilenmiş akıllı telefon satışları %17 gibi keskin bir düşüş yaşamasaydı büyüme daha da yüksek olabilirdi.

Apple’ın küresel hacmi, 2022’de %16 büyüyerek ikincil pazar payını %49’un üzerine çıkardı. Amerikalı teknoloji devi kullanılmış ve yenilenmiş sektörlerde dünyanın en hızlı büyüyen markasıdır. Ancak, Samsung’un payı 2022’de %28’den %26’ya düştü, bu da Android tüketicilerinin küçük bir yüzdesinin iOS’a kayması nedeniyle Samsung yenilenmiş satışlarını etkiledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*