Android 12 sızdı! Tüm bildiklerinizi unutun!

Google’ın yakında tanıtacağı Android 12 sürümünün görselleri bugün sızdı. Google tasarım konusunda bu yıl büyük değişiklikler ile karşımıza çıkacak.

Google, büyük olasılıkla Mart ayının başında Android 12 sürümünü tanıtacak ve beta testlerine Pixel ailesinde başlayacak. Bugün ise, Google’ın Android 12’deki değişiklikleri özetlemek için yaptığı iddia edilen bir belgenin taslağı sızdı. Görünüşe göre Google bu yıl tasarımı komple yenileyecek.

Android 12 sürümü yeni kullanıcı arayüzünü ve işlevsel değişiklikleri gösteren ekran görüntüleriyle sızmış oldu. Bu ekran görüntülerinin gerçekliğini tam olarak doğrulanmadı. Ancak söylenene göre bu ekran görüntüleri Android 12’nin buz dağının görünen kısmı. Yani Google tasarımda büyük çaplı değişiklikler yapacak.

Sızdırılan ekran görüntülerine bakacak olursak Google’ın Android 12 ile birlikte daha oval hatları kullanmaya başlayacağı net bir şekilde görünüyor. Gizlilik konusunda ise iOS 14’ün yolundan gidilecek. Bir uygulama mikrofon veya kamerayı kullanıyorsa sağ üst bölümde uyarı yer alacak.

Bildirim merkezinde ise daha sade bir arayüz tercih edilecek. Gruplandırılmış bildirimler sayesinde kullanıcılara daha temiz bir deneyim sunacak olan Google, bu sefer olmuş dedirtecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*