Yüz yüze eğitim kaç gün olacak? Bakan Selçuk açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan köy okullarının 15 Şubat’ta, diğer merkezlerdeki okulların ise 1 Mart tarihinde açılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra Bakan Selçuk da yüz yüze eğitime dair yeni detaylar paylaştı.

Bakan Selçuk, 15 Şubat’ta açılacak olan köy okullarına katılımların veli kararında olacağını ve öğrencilerin sokağa çıkma yasağından muaf tutulacağını da belirtti. Yüz yüze eğitime başlayacak öğretmenler için de aşı uygulamasının başlayacağını dile getirdi.

İlkokul öğrencileriyle haftada iki gün yüz yüze eğitim yapılacak

Türkiye’nin uzaktan öğrenim sürecinde diğer ülkelerden çok daha önde olduğunu söyleyen Selçuk, bu duruma karşı sabır gösteren velilere ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Açıklamalara göre 15 Şubat Pazartesi günü, seyreltilmiş eğitim adı altında köy okullarındaki ilköğretim öğrencileriyle haftanın iki günü yüz yüze eğitim gerçekleştirilecek.

1 Mart Pazartesi gününden itibaren ise sınav dönemindeki (8. ve 12.) öğrenciler ile yüz yüze eğitim başlamış olacak. Öğrencilerin okula gidip gitmeyeceklerine veliler karar verebilecek ve yüz yüze eğitimi tercih etmeyen öğrencilerin de devamsızlık hakları gitmeyecek.

Öğretmenlere de aşı yapılacak

Yüz yüze eğitim sürecinde görevine devam edecek öğretmenler için aşı yapılacağını belirten Bakan Selçuk, şu sözleri dile getirdi; “Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için Şubat ayı içinde aşı planlaması yapılmaktadır. Önümüzdeki süreçte farklı sınıf düzeylerinde il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanması kararları alınabilecektir. Alınan kararın başarıya ulaşabilmesi ve öğrencilerimizin tamamının yüz yüze eğitime geçebilmesi, salgının seyrinin düşüşüne bağlı.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*