YouTube Music beklenen özelliğe kavuşuyor

Elde ettiğimiz bilgilere göre, müzik akış platformu YouTube Music, diğer rakip servislerde bulunan gerçek zamanlı şarkı sözleri özelliğini kullanıcılarına sunmak için yeni bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile artık YouTube Music‘te de şarkı çalarken aynı zamanda şarkının sözlerini takip etmek mümkün olacak.

Daha önce Spotify ve Apple Music gibi diğer platformlarda sunulan bu özellik, YouTube Music’te daha temel bir şekilde sunuluyordu. Ancak yeni güncelleme sayesinde artık YouTube Music‘te de gerçek zamanlı söz takibi, şarkı sözlerini yükleyen her şarkı için otomatik olarak sağlanacak.

YouTube Music beklenen özelliğe kavuşuyor

Kullanıcılar, uygulamanın Şarkı Sözleri sekmesinde mevcut olan sözlerin otomatik olarak takibini yapabilecek ve aktif şarkıdaki sözler vurgulanarak artırılmış bir metin boyutuyla görüntülenebilecek. Güncellemenin geliştirilmesinde MusixMatch ile yapılan bir işbirliği olduğu ve LyricFind tarafından da canlı söz takibinin sağlandığı biliniyor. Bazı Reddit kullanıcıları, Android uygulaması sürümü 5.51.50’de bu özelliğin kullanıma sunulduğunu bildirdiler.

Bu güncelleme, Google‘ın müzik akış pazarında rekabet avantajı sağlamasına yardımcı olabilir. Kullanıcılar, gerçek zamanlı şarkı sözleri özelliği ile daha keyifli bir müzik deneyimi yaşayacaklar. Siz de YouTube Music kullanıcısıysanız, artık şarkı sözlerini rahatlıkla takip edebileceksiniz. Zira bu özellik bazı kişiler tarafından fazlasıyla önemli bulunuyor. Hatta sırf bu sebepten dolayı Sportify platformunu tercih edenlerin sayısı hiç az değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*