Yerli bilim kurgu dizisi BÖRÜ 2039 duyuruldu

Son yıllarda Türkiye’den çıkan yapımlar global dizi ve film sektöründe kendine yer bulmaya başladı. Özellikle Netflix Türkiye’nin ülkemizde başarılı Türk yapımlarının üretilmesini sağlaması, film ve dizi sektörümüzün gelişmesini sağlamıştı. Bu süreçte kurulan yerli platformlar da kendini göstermeye başladı. Özellikle BluTV, platformuna özel içerikleri ile rakiplerinden bir kaç adım önde yer almayı başarmıştı. BluTV şimdi de yerli bilim kurgu dizisi BÖRÜ 2039 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

BÖRÜ 2039 nasıl olacak?

Dağ ve BÖRÜ serilerini üreten Alper Çağlar‘ın yeni dizisi BÖRÜ 2039, bilim kurgu türünde olacak. Felaket sonrası bir İstanbul’u konu alacağı açıklanan dizi anladığımız kadarıyla post apokaliptik bir yapıya sahip olacak. Şimdilik dizi hakkında daha detaylı açıklama yapılmadı. Muhtemelen ilerleyen günlerde BÖRÜ 2039 oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi açıklanacaktır.

Son olarak The Cure kısa filmin yönetmeni olan Ahmet Atalay’ın da BÖRÜ 2039’da yer alacağını belirtelim. BÖRÜ 2039’un resmi Instagram hesabından paylaşılan açıklamada ise; “BÖRÜ 2039 ve İlk Göktürk eş zamanlı sete giriyor. Her şey yolunda. Sakin ol, plana güven” ifadesi kullanılıyor.

2021 yılı içerisinde sadece BluTV üzerinden yayınlanacak olan yen bilim kurgu dizisi BÖRÜ 2039, büyük ses getirecek gibi görünüyor. Umarız çekimler en kısa sürede tamamlanır ve bilim kurgu türündeki yerli içeriklerimize kaliteli bir yapım daha eklenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*