Xiaomi’nin uygun fiyatlı amiral gemisi yarısı cihazı yeni desteğe kavuşuyor!

Xiaomi amiral gemisi özelliklerini aratmayacak olan bazı modellere sahip. Şirket genel kesime hitap edebilmek için orta segmentte olsa bazı modellerini uygun fiyatlı üretebiliyor. İşte bu modeller arasında yer alan bir cihaz daha önemli yazılım desteğine kavuşuyor. İşte detaylar.

Amiral gemisi yarısı olan model güncelleme alıyor

Çok şık, hafif ve güzel bir tasarıma sahip olan bu model Xiaomi 13 Lite oluyor. Cihaz özünde, firmanın Çin’e özel ürettiği CIVI 2’nin yeniden markalanmış versiyonu diyebiliriz. Kutudan çıktığı andan itibaren Android 12 tabanlı MIUI 14 ile piyasaya sürülen bu model Android 13 ile güncelleniyor.

Xiaomi 13 Lite, Şubat 2023’te piyasaya sürülmüştü. Kutudan Android 12 tabanlı MIUI 14 ile çıkan bu model içinXiaomi, Android 13 güncellemesini uzun bir süredir test ediyordu. Elimize geçen bilgilere göre beklenen güncelleme artık hazır ve çok yakında kullanıcılara sunulacak. Android 13’ün sistem optimizasyonunu artırması ve iyileştirmeler sunması beklenenler arasında.

Xiaomi 13 Lite Android 13 güncellemesinin son dahili MIUI yapısı V14.0.3.0.TLLEUXM‘dir. Güncelleme test edilmeye başlandı ve yakında kullanıma sunulacak. Tabii ki, herhangi bir hata bulunması durumunda güncellemenin askıya alınabileceğini de şimdiden belirtelim.

İlk olarak Android 13 güncellemesi, Avrupa bölgesindeki kullanıcılara sunulacak. Daha sonra bu yeni güncelleme “ Nisan Sonu ” nda tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Güncelleme politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*