Xiaomi’nin girmediği bir bu sektör kalmıştı, ona da giriyor!

Xiaomi başarısını sektörden sektöre taşımaya kararlı. Akıllı telefon pazarında kendisini kanıtlayan şirket şimdi de yeni bir alan için kolları sıvıyor.

Bu haftanın başlarında Xiaomi’nin, Çinli Weibo sitesinde yeni bir departman için hesap oluşturduğu görüldü. Söz konusu yeni birim, Xiaomi Studios olarak adlandırılan bir film stüdyosu olacak. Adından da anlaşılacağı gibi, Çinli teknoloji devinin yeni film stüdyosu, içerik oluşturmaya odaklanan bir departman olacak. Şirket kendi sosyal medya platformunda da XIAOMI CREATOR programını başlatacağını açıkladı.

Xiaomi kendi stüdyosunu kuruyor

Akıllı telefon kameralarının performansı her geçen yıl giderek daha gelişmiş hale geldi. Öyle ki insanlar profesyonel fotoğraf makinesi almak yerine iyi bir kameraya sahip cihaz almayı tercih ediyor. Görünüşe göre Xiaomi de cihazlarının kamera yeteneklerini yeni stüdyo projelerinde sergileyecek.

Benzer şekilde geçmişte Apple, Çin’de çekilen “Üç Dakika” gibi kısa filmler için iPhone’larını kullanmıştı. Şimdi, Xiaomi de bu örneği takip ediyor ancak şirket çıtayı bir tık daha yukarı taşıyor. Akıllı telefon kameraları, özel film kamerası kadar güçlü olmasa da, kullanıcılara fotoğrafçılık ve videografi için daha ucuz ve daha erişilebilir seçenekler sunmaya devam ediyor. Çoğu insan kısa film gibi projeleri için akıllı telefonlarını kullanıyor. Xiaomi de kendi kameralarıyla bazı kısa filmler çekebilir. Yeni stüdyo ve Creator programıyla ilgili daha fazla ayrıntı şu anda bilinmiyor ancak yakında daha fazla haber ortaya çıkacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*