Xiaomi sınırları zorlamaya devam ediyor!

Xiaomi, kaydırılabilir ekranla donatılmış yenilikçi bir akıllı telefonun patenti alındı. Çinli Xiaomi Mobil’in Pekin bölümü, kaydırılabilir ekranlı bir cihaz için USPTO (ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi) için patent başvurusu yapmıştı. Başvuru onaylandı ve WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) veri tabanında yayınlandı.

Gelecek heyecan verici görünüyor, şimdi olduğu gibi, Xiaomi de yuvarlanabilir ekrana sahip uzatılabilir Xiaomi Mi Alpha R akıllı telefonuyla yarışa katılıyor. Bu yenilikçi modelin (konsept tasarım) nasıl görüneceğine beraber bir göz atalım.

Xiaomi Mi Alpha R Kaydırılabilir Teknoloji

Xiaomi Mi Alpha R akıllı telefonun kaydırılabilir özelliği nedeni ile ilerleyebilen iki ekranı mevcut. Bünyesinde kıvrılabilir bir ekran yer alan bu konsept telefon, tasarlanan özel kol ve ray sistemi ile yana doğru genişliyor ve oldukça büyük bir hale gelebiliyor. Ekran neredeyse %200’e çıkabiliyor. Böylece, cihazı bir tablet olarak ta kullanılabiliyorsunuz. Cihazın görünen içeriği, ekranın boyutuna bağlı olarak otomatik olarak ayarlanıyor.

Cihazın gövdesi, ekranın görünebilir kıvrımları olmadan, itilebileceği ve katlanabileceği orijinal bir destek mekanizmasına sahip. Xiaomi Mi Alpha R’de kullandığınız uygulamaya bağlı olarak, pil ömrü kazanmak için ikinci ekranı kapatabiliyorsunuz. Ancak bazı durumlarda, her iki ekranı da aynı anda kullanabiliyorsunuz. Örneğin, fotoğraf çekiminde her iki ekranı aktif kullanabiliyorsunuz. Xiaomi Mi Alpha R kaydırılabilir akıllı telefon kamera sisteminin neye benzeyeceği konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Tahminler cihazın ekran altı kamera sistemini kullanacağı yönünde birleşiyor.

Mi Alpha R Göründü

Kaydırılabilir ekranlı ilk akıllı telefonların önümüzdeki yılın başlarında mobil pazarda olması bekleniyor. Oppo ve Samsun’da bu tür cihazların geliştirilmesinde çalışmalarına devam ediyor. Xiaomi‘nin konsept model kaydırılabilir ekran akıllı telefonunun piyasaya çıkacağı tarihi merakla bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*