Xiaomi havadan şarj teknolojisini duyurdu! Telefonu havadan şarj edin!

Xiaomi bugün, kullanıcıların elektronik cihazları kablosuz şarj standları olmadan kablosuz olarak şarj etmelerini sağlayan Mi Air Charge adlı kendi geliştirdiği uzaktan şarj teknolojisini tanıttı. Xiaomi CEO’su Lei Jun, bu teknolojinin 17 teknik patente sahip olduğunu söyledi.

Xiaomi Mi Air Charge nasıl çalışıyor?

Xiaomi’nin uzaktan şarjı, alan konumlandırma ve enerji iletiminde yatıyor. Xiaomi’nin kendi geliştirdiği yalıtılmış şarj yığınında, akıllı telefonun yerini doğru bir şekilde tespit edebilen yerleşik beş fazlı girişim antenleri bulunuyor. 144 antenden oluşan bir faz kontrol dizisi, milimetre genişliğindeki dalgaları ışın oluşturma yoluyla doğrudan telefona iletiyor.

Akıllı telefon tarafında, Xiaomi’nin kendi geliştirdiği, dahili işaret antenli minyatür anten dizisi, düşük güç tüketimiyle konum bilgilerini yayınlıyor. 14 antenden oluşan alıcı anten dizisi, bilim kurgu şarj deneyimini gerçeğe dönüştürmek için şarj yığınının yaydığı milimetre dalga sinyalini doğrultucu devresi aracılığıyla elektrik enerjisine dönüştürüyor.

Xiaomi’nin uzaktan şarj teknolojisi şu anda birkaç metrelik bir yarıçap içinde tek bir cihaz için 5 watt uzaktan şarj etme kapasitesine sahip. Bunun dışında aynı anda birden fazla cihaz da şarj edebileceksiniz.

Xiaomi, bu yeni şarj teknolojisinin yakın özellikte akıllı saatler, bilezikler ve diğer giyilebilir cihazlarla da çalışabileceğini söyledi.

Xiaomi’ye göre, yakında hoparlörler, masa lambaları ve diğer küçük akıllı ev ürünleri de dahil olmak üzere oturma odası cihazları tamamen kablosuz bir güç kaynağı tasarımı üzerine inşa edilecek ve oturma odalarımızı gerçekten kablosuz hale getirecek.

Umarız bu uzaktan tamamen kablosuz şarj teknolojisi çok yakında herkesin beğenisine sunulur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*