Xiaomi gizemli bir telefon üzerinde çalışıyor

2021 hızlı başladı. Yeni telefonların tanıtıldığı bugünlerde Xiaomi’nin orta segmentte kartların yeniden dağıtılmasına neden olacak bir model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Sızıntı yapan popüler Digital Chat Station’a göre; Xiaomi, OLED ekranlı yeni bir orta sınıf akıllı telefonu üzerinde çalışıyor.

Bu telefon yüksek ihtimalle Snapdragon SM7350 yonga seti ve 64MP arka kamera ile birlikte 5x optik yakınlaştırma sunan bir telefoto kamera ile gelecek.

Gizemli işlemci Snapdragon SM7350 SoC ile ilgili olarak; geçen yıl tanıtılan Snapdragon 765’in halefi olacağını söyleyebiliriz. Bu yonga seti muhtemelen Snapdragon 775G olarak isimlendirilecek.

Xiaomi’nin yeni telefonunun 12GB LPDDR5 RAM, 256GB UFS 3.1 depolama ve 120Hz yenileme hızlı ekran ile test edildiği söyleniyor. Bu sebeple telefonda 120Hz OLED ekran görebiliriz. Bazı söylentiler, Samsung’un 6nm EUV sürecini ve ARM Cortex-A78 çekirdeklerini Cortex-A55 çekirdekleriyle birlikte kullanabileceğini söylüyor.

Akıllı telefonun adı teyit edilmemiş olsa da söylentiler, telefonun son zamanlarda tanıtılan Mi 11’in daha ucuz bir versiyonu olan Mi 11 Lite olarak piyasaya çıkacağı yönünde. Bazı söylentiler ise K40 serisinde bir versiyon olabileceğini söylüyor.

Xiaomi geçen hafta, 8 Şubat’ta Mi 11 akıllı telefonunu tüm dünyada tanıtacağını doğruladı. Ayrıca, Snapdragon 732G SoC ve 64MP + 8MP + 5MP üçlü arka kameraları paketlediği söylenen Mi 11 Lite’ın da tanıtılması bekleniyor. Bu nedenle her ikisinin de aynı telefon olup olmadığı belli olmadığını söyleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*