Xiaomi daha Android 13’ü dağıtmadan Android 14 çalışmalarına başladı!

Xiaomi güncelleme konusunda birçok kullanıcısını üzen firmaların başında geliyor. Şirket daha Google Android 13’ü cihazlarına sunmamışken Android 14 güncelleme testlerine şimdiden başladı.

Xiaomi Android 14 testlerine başlıyor

Android 14 güncellemesi, Android 13’e göre birçok yeni özellik ve iyileştirmeyle işletim sisteminde önemli bir yükseltme olmayı vaat ediyor. Kullanıcıların dört gözle bekleyebileceği özelliklerden bazıları gelişmiş gizlilik özellikleri, iyileştirilmiş bildirim yönetimi ve katlanabilir cihazlarla gelişmiş uyumluluk olacak. Ek olarak, Android 14‘ün pil ömründe ve genel performansta önemli iyileştirmeler alması bekleniyor.

Xiaomi, cihazlarına zamanında güncelleme sağlama konusunda bir kötü bir üne sahip diyebiliriz. Firma her ne kadar yeni nesil işletim sistemlerinin testlerine hemen başlasa da son kullanıcıya gönderilen güvenlik güncellemeleri ve MIUI güncellemeleri sürekli geç kalıyor. Şirket, 25 Nisan 2023’ten bu yana Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi Pad 6, Xiaomi Pad 6 Pro gibi modellerde Android 14 güncellemelerini dahili olarak test etmeye başladı.

Bu testler şirketlerin, güncellemenin genel kullanıma sunulmadan önce kararlı ve hatasız olmasını sağlamak için çok önemli. Ayrıca bu testler MIUI 14 platformunu Android 14’e uyarlamak için de çok önemli. Xiaomi ek olarak, kullanıcılarının cihazlarının güvenli ve güncel kalmasını sağlamak için düzenli güncellemeler ve güvenlik yamaları sağlama sözü verdiğini hatırlatalım.

Ağustos ayında Android 14 güncellemesi Google tarafından yayınlanacak. Xiaomi, yeni güncelleme yayınlandıktan sonra amiral gemisi modellerine güncellemeyi yayınlaması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*