Xiaomi çok büyük şeyler vaat ediyor, öngörü desen var!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xiaomi, fiyat / performans ürünleriyle dikkat çeken bir marka. Hatta sıfır reklam politikasına rağmen doğru fiyatsegmentiyle neler yapılabileceğinin, milyonlara nasıl ulaşılabileceğinin de en doğru örneği.

Diğer üreticiler reklamlar için milyonlar harcarken, Xiaomi reklam bütçesini fiyatlarından düşerek pek çok kullanıcının gönlüne taht kurdu.

Lakin her güzelin bir kusuru olduğu gibi Xiaomi’nin de kusurları mevcut. Genele bakıldığında Xiaomi kullanıcıları telefonlarının performansından son derece memnunlar. Fakat söz konusu MIUI olduğunda bir dizi sorun da beraberinde geliyor.

Xiaomi çok büyük şeyler vaat ediyor, öngörü desen var!

Malum, Xiaomi geniş bir model yelpazesine sahip olduğu için MIUI tarafında illaki sorunlar ortaya çıkıyor. A modelinde sorunsuz çalışan bu arayüz B modelinde bir dizi problemi de beraberinde getiriyor. İşin kötü yanı ise bu sorunların düzeltilmesi için yayınlanan güncellemelerin de başka problemleri tetiklemesi.

Xiaomi yeni nesilde en zayıf yönü MIUI’i tamamen yenilemeye karar verdi. Sızdırılan bilgilere göre MIUI 13 ile birlikte bambaşka bir arayüz bizleri bekliyor olacak. Xiaomi’de çalışan yazılım ekibi yeni arayüzün tüm modellerde problemsiz bir şekilde çalışması için ince eleyip sık dokuyorlarmış.

Üstelik Xiaomi’nin devasa bir beta süreci ile tüm modelleri tek tek test edeceği ve en ince ayrıntılara kadar sorunların çözüleceği bilgileri de sızdırılmış durumda.

Elbette bu bilgilerin ne kadarının doğru olduğunu, MIUI 13‘ün ne derece sorunsuz bir yapıya sahip olduğunu zaman gösterecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*