Xiaomi cihazlarından desteği bir bir kesiyor: İşte kesinleşen modeller!

Xiaomi, güncellenmiş yeni bir Xiaomi destek sonu listesi yayınladı. Bazı bütçe dostu Xiaomi cihazları listeye eklenirken, bu cihazlar artık herhangi bir güncelleme almayacak. Xiaomi, artan telefon sayısı nedeniyle artık güçlü ve orta model olan cihazları bile bu listeye eklemeye devam ediyor. İşte detaylar.

Ölü telefon mezarlığına bu güçlü model ekleniyor

Güncelleme konusunda biraz sıkıntılı olan Xiaomi, yeni liste ile kullanıcılarını biraz üzebilir. Aşağıdaki cihazların artık güncelleme almayacak olması talihsiz bir durum olsa da, Xiaomi nispeten uzun bir süre boyunca bazı amiral gemisi modellerine güncelleme sağlmaya devam ediyor.

Xiaomi EOS Listesinde yer alan bir cihazınız varsa, artık yeni Xiaomi güncellemelerini ve MIUI güncellemelerini alamayacaksınız demektir. Buna güvenlik güncellemeleri de dahil. Bu nedenle eski bir cihazı kullanmanın içerdiği riskleri en aza indirmek için yeni bir telefon almanızda fayda var.

26 Nisan 2023 tarihi itibariyle Mi 10 Lite Zoom, Xiaomi EOS listesine eklenmiş olacak. Mi 10 Lite Zoom artık MIUI ve Android güncellemelerini alamayacak. Güvenlik açıklarına karşı korunmak isteyen kullanıcılar, yeni Xiaomi, Redmi ve POCO modellerini veya en iyisi Apple iPhone modellerini tercih edebilirler.

Xiaomi’nin güncelleme politikası ve EOS (Ölü Telefon Mezarlığı) listesine eklenen modeller hakkında ne düşünüyorsunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*