Xiaomi bildirim ışığı kapatma ve açma!

Kullanıcı deneyimini geliştirmek isteyen Xiaomi, bazı modellerinde bildirimler için LED ışığına yer vermişti. Bu LED ışığı sayesinde kullanıcı ekranı açmadan hangi uygulamadan bildirim geldiğini fark edebiliyor. Ancak Xiaomi, bunu Mesajlar, Çağrılar ve Genel Bildirimler olarak gruplandırmış durumda. Telefona root atmadan maalesef ki bildirim LED’ini tam anlamıyla kişiselleştirmek mümkün değil. Ancak yine de Root yapmadan ve yazılım yüklemeden bu bildirimleri kişiselleştirebiliyorsunuz.

Xiaomi bildirim ışığı kapatma ve açma!

Bildirim LED ışığı yer alan Xiaomi telefonlarda bildirim LED’ini değiştirmek oldukça kolay. Bunun için; Ayarlar>Ek Ayarlar>Bildirim LED bölümüne gidin. Açılan ekrandan Işığı yakıp söndür/ Bildirim LED’lerini kullan ve altında yer alan Şarj Olurken Kullan/yanar seçeneğini aktif hale getirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bildirimlerin yanında telefonu şarja taktığınız zaman da bildirim ışığı görebileceksiniz. Eğer telefonunuz bildirim ışında farklı renkleri destekliyorsa Ayarlar>EkAyarlar>Bildirim LED bölümünde; “Bildirimler için LED rengi değiştir”, “Aramalar için LED rengi değiştir” ve “Mesajlar için LED rengi değiştir” seçenekleri görünecek.

Bu seçenekleri kullanarak bildirimler için renkleri değiştirebilirsiniz. Bildirim ışığı sayesinde her zaman açık ekranı kullanmadan bile telefonunuza çağrı mı gelmiş mesaj mı gelmiş ya da bir uygulamadan bildirim mi gelmiş bir bakışta öğrenebiliyorsunuz. Xiaomi’nin bu küçük ama hayat kolaylaştıran özelliğinin son dönemde çıkan telefonların bir çoğunda olması da sevindirici.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*