Xiaomi, akıllı televizyon dünyasına yeni devler sunmaya devam ediyor

Xiaomi’nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Redmi Max 100 inçlik televizyonu hatırlıyor musunuz? Bu akıllı televizyon o kadar büyüktü ki yüksek katlı binalarda yaşayan kullanıcılar için asansöre sığdırmak imkansızdı. Xiaomi, böyle dairelere akıllı televizyonu vincle teslim etmek zorunda kaldı. Ancak bu lojistik zorluğa rağmen, akıllı televizyon o kadar popülerdi ki elde etmesi bir hayli zorlaştı. Xiaomi, biraz daha küçük ancak hala devasa bir ekranla yeni bir model piyasaya sürdü.

Redmi Max 90 inçlik dev ekranlı televizyon, yine devasa bir ekrana sahip. Akıllı televizyon, özel bir şekilli ambalaj tasarımı benimser ve asansöre çapraz olarak yerleştirilebilir, bu da yüksek katlı apartmanlara daha kolay taşınmasını sağlar.

Özellikler açısından, akıllı televizyon, yerleşik 4K ultra geniş ekranı, 100 seviyeli bölüm arka aydınlatması ve 4096 seviyeli hassas karartması destekler. Ekran fabrikada tek tek ayarlanır ve 1.07 milyar renkli ekranı destekler. Ayrıca, Redmi MAX 90 inç TV, e-spor seviyesinde 144Hz ultra yüksek yenileme hızını destekler ve HDMI 2.1 sonraki nesil oyun arayüzü ile donatılmıştır. Değişken yenileme hızını (VRR) ve otomatik düşük gecikme süresini (ALLM) destekler, kullanıcıların 3A başyapıtlarını gecikme olmadan oynamasına olanak tanır.

Xiaomi, akıllı televizyon dünyasına yeni devler sunmaya devam ediyor

Ayrıca, yeni dev ekranlı akıllı televizyon, Dolby Vision ve panoramik sesi gerçekleştirebilen 30W yüksek güçlü bir hoparlöre sahiptir. Dev ekranla birleştirildiğinde, akıllı televizyon son derece kaliteli bir ses ve video deneyimi sunar.

MAX 90 inç dev ekranlı TV, 3GB RAM ile eşleştirilmiş dört çekirdekli bir A73 işlemci ile donatılmıştır ve 32GB depolama alanı bulunur. Akıllı televizyon ayrıca Wi-Fi 6 desteği ile gelir ve hızlı ağ hızı ve düşük gecikme süresine sahiptir. HDMI 2.1 bağlantı noktasının yanı sıra, TV’de HDMI 2.0, USB 3.0, USB 2.0, ağ kablosu bağlantı noktası ve AV girişi gibi diğer arayüzler bulunur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*