Xiaomi 13 Ultra, daha çıkmadan iPhone 14 Pro’yu geçti!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’yi her ne kadar sevmeyen birçok kullanıcı olsa da şirket üst düzey modeli olan 13 Ultra ile gönüllerde taht kurmaya geliyor. Çıkışına sayılı günler kalan yeni seri rakiplerini şimdiden alt etmeyi başardı.

Xiaomi 13 Ultra daha çıkmadan önemli rakiplerini geride bıraktı

Xiaomi 13 Ultra, 2500 nit ekrana sahip olan ve birkaç ay önce dikkatleri üzerine çeken OPPO Find X6 Pro‘yu da geride bırakarak 2600 nit ile dünyanın en parlak ekranlı telefon olma özelliğini taşıyor. Xiaomi 13 Ultra ekran konusunda işleri bir adım öteye taşımayı başarmış.

Xiaomi 13 Ultra’nın yeni ekranı 1440 x 3200 çözünürlüğe ve 2600 nit parlaklığa sahip olacak. Çinli devin önemli rakipleri olan Apple iPhone 14 Pro 2000 nit parlaklık sunabiliyorken, Samsung Galaxy S23 Ultra ise sadece 1750 nit parlaklık sunuyor. (Varın gerisini siz düşünün)

Xiaomi, 13 Ultra’da serisinde artık önceki Ultra serilerinde kullandığı Samsung ekran paneline yer vermeyecek. Bunun yerine telefon, Huaxing panele sahip bir ekranla gelecek. Bir önceki selefi olan Xiaomi 12S Ultra, Samsung’un sunduğu OLED ekran paneline sahipti. Yeni ekran, değişken yenileme hızlarına sahip olduğu söylenen LTPO teknolojisi ile destekleniyor.

Hem beyaz hem de yeşil renkte gelecek olan telefon, kamera alanında ufak bir çıkıntıya sahip. Birincil kamera Sony IMX 989 1 inç sensör kullanırken, ultra geniş açılı, telefoto ve periskop telefoto kameralar 1/2,51 boyutunda Sony IMX 858 kullanacak.

Xiaomi’nin Xiaomi 13 Ultra lansman etkinliğinin, şirketin bir dizi yeni ürününü de tanıtacağı etkinlik ile gerçekleşmesi bekleniyor. Xiaomi Pad 6 tableti ve Xiaomi Smart Band 8 de lansman etkinliği esnasında tanıtılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*