Xiaomi 12 Ultra kamera özellikleri ve tasarım netleşti!

Xiaomi 12 Ultra henüz duyurulmadı ancak söylentiler ve sızıntılar internette dolaşmaya devam ediyor. En sonuncu rapor güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station’dan geliyor. Buna göre şirket 50 MP’lik bir sensöre, ayrıca yüksek çözünürlüklü bir ultra geniş açılı ve bir miktar optik yakınlaştırmaya sahip bir kameraya bağlı kalacak.

Xiaomi 12 Ultra kamera özellikleri ve tasarım netleşti!

Bu arada, çevrimiçi olarak cihazın tasarımını ortaya koyan bir kalıp ortaya çıktı. Buna göre telefonun arkasının 1/3’ünden fazlasını kaplayan büyük bir daire ile gelecek olan kamera tasarımı doğrulandı. Bu telefonla ilgili uzun vadeli incelemelerde, görüntüleme parlaklığını bir kez daha netleşti. Xiaomi’nin sıfırdan başlamak yerine zaten harika bir kurulumu daha da mükemmelleştirmeyi seçmesi şaşırtıcı değil.

Daha önce, söylentiler bir Zeiss ortaklığına işaret ediyordu, ancak henüz bunun kesin bir onayı yok. 12 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 1 üzerinde çalışacağı ve 1440p çözünürlüğe sahip büyük bir AMOLED ekrana sahip olacağı çok daha kesin. Cihazın nihai çıkış tarihi hakkında hala bir haber yok, ancak MWC 2022 görünümü de dahil olmak üzere bu yılın ilk çeyreğinde lansmanlar yapılacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi 12 ile ciddi anlamda bir beklenti yaratmış durumda. Siz bu cihaz serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*