Xbox, yeni oyun kumandalarına nihayet kavuştu

PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’in 2020’deki piyasaya sürülmesiyle başlayan dokuzuncu nesil konsollar arasındaki mücadele hala devam ediyor. Her nesilde olduğu gibi, donanım özellikleri önemli bir tartışma konusu olurken, son kazananı belirleyen çeşitli faktörler bulunuyor. Bu bağlamda, her platform için özel oyunlar ve aksesuarlar başarı elde etmek için kritik bir rol oynuyor. Microsoft, bunun farkında olarak, yakın zamanda Xbox Elite Wireless Controller Serisi 2 Youth Edition’u dört farklı renkte (siyah, beyaz, kırmızı ve mavi) tanıttı. Bu oyun kumandaları, dünyanın en büyük oyun pazarlarından biri olan Çin’de raflarda yerini aldı.

Microsoft’un resmi Xbox Weibo hesabından yapılan bir duyuruya göre, Xbox Elite Wireless Controller Serisi 2 Youth Edition, 25 Nisan’dan itibaren Çin’de satışa sunulacak ve fiyatı 999,00 Yuan (yaklaşık 145 dolar) olacak. Kırmızı ve mavi renklerde özel olarak sunulan kumandalar, birkaç benzersiz özellikle birlikte geliyor. Bunların en önemlisi, yeni modellerin yüksek kapasiteli şarj edilebilir bir bataryayla donatılmış olması ve maksimum 40 saatlik pil ömrü sunmasıdır. Ayrıca, kumandalar özel renk eşleşmeli çentikli D-pad ve ayarlanabilir joystick’ler de barındırıyor.

Xbox, yeni oyun kumandalarına nihayet kavuştu

Yeni kumandaların D-pad ve joystick’ü manyetik bir bağlantı yapısını kullanarak kolayca özelleştirilebiliyor. Kullanıcılar tercihlerine göre ek aksesuarlar satın alabilir ve kolayca değiştirebilirler. Kumandalar ayrıca üç ayarlanabilir tetik seyahat ayarı sunar. Örneğin, hızlı tempolu FPS oyunları için kısa tetik kullanabilirken, daha uzun tetik ayarı yarış oyunlarında hassas gaz kontrolü için mükemmeldir.

Renk değişikliği dışında, Xbox Elite Serisi 2 Core hala Xbox konsolları, PC ve mobil cihazlarla kullanılabilen aynı kumandadır. Xbox Accessories uygulamasında ayarlanabilen bazı özelleştirme özellikleri de mevcuttur. Kullanıcılar, uçuş sırasında üç özel profil arasında kolayca geçiş yapabilme özelliği de dahil olmak üzere, farklı özellikleri kullanarak kumandalarını özelleştirebilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*