Xbox kolu neden pil ile çalışıyor belli oldu!

Xbox 360 dönemi ile birlikte kablosuz kontrolcülere geçiş yapmıştı. Ancak o dönem Sony cephesi PlayStation 3’ün kolunda şarj edilebilir tümleşik pil kullanmıştı. Xbox tarafında ise pilli bir çözüm tercih edilmişti. Xbox One döneminde de pil kullanmaya devam eden Microsoft, bu politikasını Xbox Series X ve Series S konsollarında da devam ettirdi. Xbox’ın neden pil kullandığı bugüne kadar bilinmiyordu. Ancak bugün Stealth Optional‘ın Duracell’in Birleşik Krallık pazarlama müdürü Luke Anderson ile yaptığı son röportaj ile gerçekler gün yüzüne çıktı.

Duracell’in Birleşik Krallık pazarlama müdürü Luke Anderson ile yaptığı son röportajında “Xbox Oyun Kumandaları Duracell ile Olan Anlaşma Nedeniyle Hala AA Pil Kullanıyor.” ifadesini kullandı. Bu açıklamadan sonra taşlar yerine oturmaya başladı. Yeni aldığınız Xbox konsolunun ve Xbox kontrolcülerinin içinden uzun yıllardır Duracell AA pil çıkıyor. Tabii bu durum hakkında Microsoft’u da dinlemek lazım.

Microsoft cephesi bu iddiaların oyun dünyasını karıştırmasından sonra; bir Microsoft sözcüsü Eurogamer‘a yaptığı açıklamada; “Bu doğru değil. Standart kablosuz Xbox denetleyicilerinin denetleyicinin içinde bir tümleşik pil koymak yerine hala AA piller kullanmasının nedeni; oyuncularımızı bir bataryaya mahrum bırakmamak. Ayrıca kolun pili oyun sırasında bittiğinde oyuncular kolayca pil değiştirip oyunlarına devam edebiliyor.” ifadesini kullandı.

Microsoft, Duracell ile olan işbirliğinden dolayı pil kullanmadığını ifade ediyor. Ancak kollarda pil kullanılmasa Duracell ile işbirliği yapılmayacaktı. Bakalım oyuncular Microsoft’un bu açıklamasını tatmin edici bulacak mı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*