Windows reklamlarına hazırlanın: Reklamsız Formatlık Windows 11 Pro soruları mı?

Microsoft, insanların gerçekten Windows 11’i zorla kullanmasını istediği artık bir sır değil. Bu hedefe ulaşmanın en iyi yolu nedir diye Microsoft‘a sorarsak, cevap tabi ki de son çıkan geliştirme yapısına bakılırsa, resmi bir Microsoft hesabıyla oturum açmayan kullanıcılar için çıkan, rahatsız edici “Başlat Menüsü” reklamı diyebiliriz.

Windows 11 Reklam engelleme programlarına ve Google aramalarına hazır olun

Raporlara göre Microsoft, yeni Windows 11 Ön izleme yapısında Başlat Menüsünde reklam ve “bildirimleri” test ettiğini ortaya çıkardı. Microsoft, bazı ürünlerini başlat menüsünde ve ayarlar kısmında kullanıcılara göstermekten çekinmeyecek. Bu reklamlardan birisi, kullanıcıların dosyalarını OneDrive’a yedeklemesini isterken, bir diğeri ise kullanıcıların PC’lerini Microsoft Hesabına kaydetmelerine yönelik olacak.

Reklamlarla ilgili haberler, pek çok kullanıcı açısında haklı öfkeye neden olurken, bu reklamların YouTube veya bazı oyun ve uygulamalarda gelen reklamlar gibi olmaması sevindirici gibi görünüyor. Şirket, Mart ayındaki KB5023778 Preview Build‘da yeni sistemi bazı kullanıcılara göstermeye başlarken, yeni sistemi geçen haftaki Windows 11 Insider Preview Build 23435’te daha da genişletti.

Reklamlar arasında bilgisayarınızı Windows hesabı ile kullanmanın avantajları, bazı reklamlarda ise OneDrive bağlayarak ücretsiz 5 GB kota kazanabileceğiniz yazıyor. Bazı kullanıcılar bu reklamları eleştirirken bazıları ise reklamları eleştirmek yerine övdü diyebiliriz. Bunun nedeni ise, Windows’un abonelik modeline dönüşmesini görmektense bu bildirimlere katlanmayı tercih etmeleri.

Ön izleme yapılarında görünen tüm özellikler bazen tam sürüme gönderilmiyor. Microsoft kullanıcılardan gelecek olan tepkiye göre bu sistemi kaldırabilir veya Google aramalarında Reklamsız Windows 11 Pro DVD Full veya AdBlocker Windows 11 gibi aramaları görebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*