WhatsApp’tan üzen açıklama geldi! Uyarılar yakında geri geliyor!

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, Ocak ayında duyurduğu yeni gizlilik politikası ile büyük tepki toplamıştı. Signal ve Telegram gibi platformlara insanların kaçmasına neden olan bu politika daha sonra Mart ayına ertelenmişti. Bugün ise WhatsApp herkesi üzen o açıklamayı yaptı.

Önümüzdeki hafta uyarları başlıyor

Bildiğiniz gibi gizlilik politikası ertelenince, kullanım koşullarını sunan uyarı da otomatik olarak kalkmıştı. Ancak “Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi” başlıklı bu uyarı önümüzdeki haftadan itibaren tekrardan görünmeye başlayacak. Eğer bu yeni gizlilik politikasını kabul etmezseniz WhatsApp’ı belirlenecek tarihten sonra kullanamayacaksınız.

Rekabet Kurulu WhatsApp’ın bu kararını doğru bulmamış ve verilerin kullanılmasını engellemişti. Bu süreçte WhatsApp cephesinden Türkiye için maalesef ki bir açıklama gelmedi. WhatsApp yeni gizlilik politikasını Türkiye’de zorla uygulamak isterse muhtemelen erişim engeli ile karşılaşabilir.

Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerdeki insanlar bu sözleşmeyi kabul etmeyip yani verilerini Facebook ve iştirakleri ile paylaşmayıp WhatsApp’ı kullanabilecek. WhatsApp’ın bu çifte standardı maalesef ki pek hoş bir şey değil.

WhatsApp her ne kadar mesajlarınızı okumayacağız dese de buna kimse inanmadı. Mesajları okumadan kullanıcıların verilerinin nasıl toplanacağı da net bir şekilde ifade edilmedi.

Popüler mesajalaşma platformu WhatsApp, son hamlesi ile yine büyük bir darbe alacak gibi görünüyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın yeni politikasını diretmesi kullanıcıları başka mesajlaşma uygulamalarına yönlendirir mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*