WhatsApp Türkiye’den önemli açıklama!

Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp, yeni gizlilik politikasından dolayı kullanıcılarını kaybetmeye başlamıştı. Mesajlaşmaları okuyacak denilen WhatsApp’ın aslında böyle bir işlem yapmayacağı defalarca dile getirildi. Çünkü mesajlaşmalar WhatsApp’ta uçtan uca şifreleniyordu. Bugün ise WhatsApp Türkiye ekibi tarafından resmi açıklama yapıldı.

WhatsApp bugün Türkiye’deki kullanıcılarının uygulama ekranlarında özel bir duyuru yaptı. Tartışmaların odağında olan WhatsApp, Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili doğruları tekrar hatırlattı.

WhatsApp ekibi; “Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

WhatsApp’ın yapmış olduğu bu açıklama insanların kafasında oluşan soru işaretlerini bir nebze de olsa giderecek gibi görünüyor. Uçtan uca şifreleme sistemi özü itibariyle sadece alıcı ve göndericinin iletiyi görmesi üzerine tasarlanmış.

Bu yüzden mesajlarınız ne WhatsApp ne Facebook ne de başka bir kişi tarafından görüntülenemez. Eğer mesajlar okunmaya başlanır ise WhatsApp’ın bu konu hakkında ağır bir bedel ödemesi gerekebilir. Bunu da Facebook göze almaz.

WhatsApp’ta yapılacak olan değişikliklerin değerlendirilemsi için şu sıralar KVKK ve Rekabet Kurulu araştırmalarına devam ediyor. Bakalım bu iki kurumdan nasıl bir karar çıkacak?

Peki, siz WhatsApp Türkiye’nin yapmış olduğu bu açıklamaya güveniyor musunuz? Yani mesajlarınızın okunmayacağından artık emin misiniz? Gelin yorumlarda tartışalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*