WhatsApp kara kara düşünüyor! BiP dünya fethine çıktı!

WhatsApp’ın gizlilik politikasını değiştireceğini açıklaması diğer mesajlaşma platformlarının sükse yapmasını sağladı. Telegram ve Signal dünya çapında kullanıcı sayısı açısından patlama yaşamıştı. Turkcell’in geliştirdiği ve tüm operatörlerin kullanabildiği BiP mesajlaşma uygulaması da bu süreçte ülkemizde en çok indirilen uygulamalar arasında yer almaya başlamıştı.

Turkcell mühendislerince geliştirilen Türkiye’nin yerli iletişim platformu BiP’e yoğun ilgi uluslararası alanda da katlanarak artıyor.

Toplamda 65 milyondan fazla indirilen BiP’in yurtdışındaki yeni kullanıcı sayısı ise 8 milyona yaklaştı. Son günlerde kullanıcılardan gelen yoğun talep ile birlikte BiP tüm dünya çapında uygulama marketlerinde “Ücretsiz En Popüler” ve “Trend Olanlar” kategorisinde hızla en üst sıralara tırmanmaya devam ediyor.

BiP, aralarında Bahreyn, Bangladeş, Katar, Pakistan, Suudi Arabistan ve Umman’ın bulunduğu ülkelerde Play Store’da en çok tercih edilen uygulama olarak bir numaraya yükseldi.

Apple AppStore ve Huawei AppGallery’de de en çok tercih edilen uygulamalar arasında üst sıralara taşınan BiP hakkında kullanıcılardan olumlu yorumlar paylaşılıyor.

Kullanım oranı da hızla artan BiP, 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşme dışında kaybolan mesajlar, Acil Durum Butonu, 106 dilde anlık tercüme, 1000 kişiye kadar grup mesajlaşma ve kişiselleştirilmiş menü gibi rakiplerinden farklılaşan birçok özelliğe sahip.

Ayrıca BiP’te masaüstü bilgisayar uygulamasından veya sadece bir internet tarayıcı üzerinden de mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme yapılabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*