Web 3.0 Nedir ?

Web 3.0 Nedir ?

Şu an kullanmakta olduğumuz Web 2.0 sürümünün tersine Web 3.0 ile yapay zeka web dalında de öncelikli olarak yer almaya başlayacak. Web 3.0 şahsın arama sonuçlarına nazaran içerik üretebilecek ve filtreleyebilecektir. İnternet üzerinde bir çok bilgi bulunsa da kullanıcılar arama üzerinde yanlış bir yol izleyerek sonuca ulaşamamaktadır. Semantik web ile kullanıcıları tanıyan arama motorları, kullanıcının nasıl bir terim ile hangi dataya ulaşmak istediğini bilecektir. Yapay zeka’nın da yardımları ile arama sonuçlarını %99 yanlışsız orana kavuşturmak hedeflenmektedir.

Web 3.0 ve Gündelik Hayat

Web 3.0 ile elbette yalnızca arama sonuçları kuvvetlenmeyecek. Gündelik hayatımıza giren, internet erişimi sağlayan her aygıtımız Web 3.0’ın gelişmesi ile paha ve kuvvet kazanacak. Web 3.0 ile en çok kademe elde edecek elektronik aygıtlar ise şirketlerin aktüel olarak yapılandırdığı ve çalışmalarını kuvvetlendirdiği, yapay zeka’yı evinizle buluşturan aygıtlar olacaktır. Gündelik hayat üzerindeki bu gelişmeler ile robotlar ömrü kolaylaştıracak, insanları bir nevi fonksiyonsuz kılacaktır.

Web 3.0 Ne Vakit Fonksiyona Geçecek ?

Web 3.0, Web 2.0 üzere net bir tarihe şimdi sahip değil, hatta bir kısım internet kullanıcıları Web 3.0’ın zati büyük internet şirketleri tarafından kullanılmaya başlandığını iddaa etmektedir. Evvelki görüşün tersine bir kısmı ise hala geliştirilmekte ve üzerinde çalışılmakta olduğunu iddaa etmektedir. Yargılardan ikisi de net bir yapıya sahip değil, tahminen şu anda Web 3.0 yapısı test bile ediliyor olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*