Uygun fiyata geniş SUV! Karşınızda Dacia Bigster!

Dacia Bigster konsept tasarımı ortaya çıktı. İşte araç hakkındaki ilk bilgiler!

Bilindiği gibi Dacia, Renault’nun kanatları altında üretim yapan bir otomobil markası. Ancak Renault, bununla da yetinmedi ve uygun fiyata araç üretmeyi kendisine misyon edinmiş olan bir başka marka olan Lada’yı da bünyesine kattı. Dacia ve Lada ortaklığında üretilecek olan C Sınıfı SUV modeli Dacia Bigster ise konsept görüntüsü ile karşımıza çıktı. 5 yıl içerisinde pazardaki yerini almasını beklediğimiz model, şık ve asi tasarım yapısı ile dikkatleri daha şimdiden üzerine çekmeyi başardı.

Dacia Bigster, C Sınıfı SUV modelleri arasında kuşkusuz en uygun fiyatlı araçlardan birisi olacaktır. Zira Dacia CEO’sunun açıklamaları, bizlere bunu gösteriyor. Dacia CEO’su, kalite ve uygun fiyatın birbirleri ile zıt şeyler olmadığını ifade ediyor.

Bigster, görünüşü itibari ile Ranger Rover modellerini anımsatıyor. Arka stoplarda dikkat çeken Y tasarım formu, aracın heybetine karizma da ekliyor. Model, mevcut koşullar altında sınfının en büyük aracı olacak gibi gözüküyor. Zira Bigster, 4 metre 60 cm’lik bir uzunluğa sahip. Buna en yakın olan SUV ise 4 metre 50 cm’lik boyutu ile Citroen C5 Aircross.

Tasarım ile devam edelim. Modelin ön kısmında yer alan ızgaraları da oldukça şık gözüküyor. Aracın bu bölümdeki tasarım dili rakiplerinden biraz daha farklı gibi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*