Twitter ölen ünlülerin hesaplarına mavi tik ekliyor

Şimdi ise, eski sistemi kapattıktan sadece birkaç gün sonra Twitter, ünlü kullanıcılara ve bir milyondan fazla takipçisi olan hesaplara mavi tik dağıtmaya başladı. Doğrulamayı alan ancak hizmet için ödeme yapmadıklarını söyleyen kullanıcılar arasında yazar Neil Gaiman, aktör Ron Perlman ve Massachusetts Institute of Technology yer alıyor.

Yazar Neil Gaiman pazar öğleden sonra konuyla ilgili attığı bir tweette “Merak edenler için, Twitter Blue’ya abone değilim. Telefon numaramı kimseye vermedim. Burası ne üzücü ne karışık bir yer haline geldi.” dedi. Diğer ünlüler de Gaiman’ınkine benzer duyguları dile getirdi.

Twitter ölen ünlülerin hesaplarına mavi tik ekliyor

Twitter’ın bu şekilde kaç kullanıcıyı yeniden doğruladığı belli değil. Cuma günü Musk, aralarında LeBron James ve Stephen King’in de bulunduğu birkaç ünlünün Twitter Blue aboneliğini “şahsen” ödediğini iddia etti. Ek olarak, bir zamanlar Musk’ın Twitter’ı devralmasından çok önce ölen ünlüler olan Chadwick Boseman, Kobe Bryant ve Anthony Bourdain’e ait olan hesaplar da hafta sonu yeniden doğrulandı. Bu hesaplarla ilişkili mavi kontrollerden herhangi birine tıkladığınızda aynı mesaj görünüyor: “Bu hesap, Twitter Blue’ya abone oldukları ve telefon numaralarını doğruladıkları için doğrulandı.”

Birisinin bu hesapları doğrulamak için ödeme yapıp yapmadığı veya Twitter’ın onlara ücretsiz mavi tik verip vermediği belli değil. Onay işaretini ücretsiz olarak alanların çoğu, Twitter’ın Twitter Blue için ödeme yaptıklarını öne sürmesine üzüldüklerini belirtiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*