Twitter karakter sınırını abarttı! Artık mektup bile yazabilirsiniz

Twitter karakter sınırını abarttı! Artık mektup bile yazabilirsiniz. Şimdi, şirket bu sınırı iki kattan fazla artırdı ve 10.000 karaktere kadar olan tweet’ler için destek başlattı. Buna ek olarak, web sitesi artık kalın ve italik metin biçimlendirmesini destekleyerek içerik oluşturucuların bu öğeleri kullanmasına da izin veriyor. Twitter şefi Elon Musk, web sitesinin ilk 4.000 karakterlik genişlemeden neredeyse bir ay sonra, mart ayı başlarında uzun biçimli tweet’leri daha da uzun yapacağını duyurmuştu.

10.000 karakterlik bir sınır çoğu sıradan kullanıcı için aşırı gelse de (bu yaklaşık 2.000 kelimeyle oldukça uzun bir yazı yapıyor), Twitter bu özelliği muhtemelen gönderilerinden para kazanmak isteyen insanlar için tanıttı.

Twitter karakter sınırını abarttı! Artık mektup bile yazabilirsiniz

Şirket, “Süper Takipler”i kısa bir süre önce “Abonelikler” olarak yeniden adlandırdı ve kullanıcıların Spaces’ta yalnızca abonelere özel sohbetler de dahil olmak üzere özel içerik için insanlardan ayda 3, 5 ve 10 ABD doları ücret almalarına imkan tanıyor. Twitter ayrıca önümüzdeki 12 ay boyunca kazançlarından hiçbir kesinti almayacağına da söz verdi.

Twitter, Blue kullanıcıları için karakter tweet sınırını artırarak ve “saatlerce uzun videolar” yayınlamalarına izin vererek, içerik oluşturuculara abonelerini meşgul etmesi için daha fazla seçenek sunuyor. Aynı zamanda, kullanıcıların web sitesinde daha fazla zaman geçirmesini sağlamak, onlara şirkete daha fazla para kazandıracak reklamlar sunmak için daha fazla fırsat anlamına geliyor. Bununla birlikte, “Super Follows” hiçbir zaman tam anlamıyla popüler olmadı ve abonelik hizmetinin bu yinelemesinin daha iyi olup olmayacağını zamanla göreceğiz. Twitter karakter sınırını abarttı! Artık mektup bile yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*