TOGG T10X kazası sonrasında ilk yedek parça açıklaması geldi!

Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG T10X, geçtiğimiz haftalarda ilk kazasını yaşadı. Başkent Ankara’nın Sincan ilçesinde meydana gelen kazada TOGG T10X’e arkadan çarpan bir araç, aracın arka tamponunda hasar meydana getirdi. Kazanın ardından sosyal medya kullanıcıları, yedek parça temini konusunda endişelerini dile getirdi.

Ancak bu endişeler, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın özel bir televizyon programındaki açıklamasıyla sona erdi. Bakan Varank, kazaya ilişkin sorulan soru üzerine, “TOGG’un anlaşmalı olduğu servisler var. Araçlar o servislere götürülebilecek, Türkiye’de yaygın ağı olan servislerle anlaşmaları var” dedi. Bu açıklama, TOGG T10X sahiplerinin yedek parça temini konusunda endişelenmelerine gerek olmadığını ortaya koydu.

TOGG T10X kazası sonrasında ilk yedek parça açıklaması geldi!

TOGG T10X, satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi görmüştü. İlk sahipleri çekilişle belirlenen araç, Türkiye’nin elektrikli otomobil sektöründeki önemli bir adımı temsil ediyor. TOGG T10X’in üretim süreci, Türkiye’nin otomobil sektöründe de bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor.

TOGG T10X, 88.5 kWh’lik bir bataryaya sahip ve 218 beygir güç üretebiliyor. Araç, sıfır emisyonlu bir sürüş deneyimi sunuyor ve 0’dan 100 km/s hıza sadece 6.7 saniyede ulaşabiliyor. Yaklaşık 523 km’lik menziliyle uzun mesafelerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*