TOGG T10x için stokçuluk iddiası!

Heyecanla beklediğimiz TOGG, ilk modeli olan T10x ile beraber hayata merhaba diyor. Ön siparişe çıkan ve ilk aşamada 20.000 adet satılacak olan araç için çekilişe 100.000’den fazla kişi katıldı. Çekilişe katılmanın ne önemli koşulu ise şüphesiz 60.000 TL’lik bedelin yatırılmasıydı.

TOGG T10x için stokçuluk iddiası!

Ancak sosyal medyada dolaşan iddialar, maalesef biraz tatsız. Buna göre T10x modelini satın alma şansına sahip olacak olan 20.000 talihliden bazıları, bu arabaları daha sonra satmak için bekletebilir. Geçtiğimiz aylarda stokçuluk olarak nitelendirilen bu tarz durumlar ülkemizde çok fazla yaşanmış ve hatta konu hakkında bir kanun bile çıkartılmıştı. Şimdilerde ise aynı mantığın yerli otomobilimizde gerçekleştirilme ihtimali biraz can sıkıcı. Öte yandan kimilerinin de TOGG T10x sıra hakkını satmak için ilan verdiği ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.

İkinci el oto alım – satımın uğrak adresi olan bazı sitelerde ise “TOGG alacağım için satılık” başlıklı ilanlara çokça rastlanıyor. Önümüzdeki sene TOGG’un üretim kapasitesini arttıracağını düşünen tüketiciler, kendi araçlarını satarak yerini yerli otomobille doldurmanın hayallerini kuruyor. Umarız T10x de galericilerin veya al sat yapanların eline düşmeden önce gerçek binicilerle buluşur ve biz de yollarda yerli otomobile rastlamaya başlarız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*